Rekordzistą, który wejdzie do Rady Powiatu Łowickiego z największą liczbą głosów będzie prawdopodobnie Krystian Cipiński – pełnomocnik KWW Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, uzyskał on około 1.000 głosów.

Sesja Rady Miejskiej - Radny Krystian Cipiński. fot. Archiwum NŁ
Radny Krystian Cipiński na sesji Rady Miejskiej. fot. Archiwum NŁ

Mieszkańcy miasta tak często głosowali na Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki, że komitet ten ma szanse zdobyć w Radzie Powiatu aż trzy mandaty. Pozostałe w okręgu nr 1, obejmującym Łowicz przypadłyby KW PiS – 2 mandaty oraz KW Łowickie.pl – 1 mandat i Kukiz’15 – 1 mandat.

W gminach układ sił między PSL a PiS jest bardzo wyrównany. Gdy tylko znane będą oficjalne wyniki, natychmiast je podamy. Przypomnimy, że Rada Powiatu Łowickiego liczyć będzie 19 radnych. Do tego, aby wybrać starostę, który zaproponuje skład zarządu, potrzeba 10 głosów.

8 komentarzy

  1. Kaliński wygra wybory, Cipiński v/c starosta miasto z powiatem się dogada, a Sobol? Sam jak palec został. Tak wychodzi cwaniakowanie. Teraz podkuli ogon i będzie przepraszal. Panie Sobol, Panu już podziekujemy. Ludzie przejrzeli na oczy i widzą czym Pan jest.

  2. W starostwie żałoba i poszukiwania kartonów. Pakowania czas nastał bo podobno ze wsi PSL dostał tylko 3 mandaty.

  3. obawiam sie ze psl pochowal sie po roznych kw,szkoda bo powinni ich pogonic

  4. Jest duża szansa na odsunięcie od koryta chłopków z PSL. Znowu będą przeciągać podanie wyników na wsiach by się z kimś dogadać

  5. A ja mam pytanie gdzie jest Pan Sobol? Nie wiecie? Na bloku 😀