Podstawowym tematem dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, ujętym już w porządku obrad, ma być informacja burmistrza na temat realizacji dwóch podstawowych inwestycji: budowy wiaduktu i modernizacji oczyszczalni ścieków.

Jest to jednak też pierwsza sesja po ujawnieniu przez burmistrza projektu budżetu na rok 2020, w którym to projekcie przewidziane jest gigantyczne wprost zadłużenie miasta – w myśl prognozy finansowej wzrastające od 69 milionów złotych w roku przyszłym, przez 97 milionów w 2021, aż po 120 milionów w roku 2022 (przy obecnej planowanej wysokości dochodów miasta 175 mln (!)

Czy Rada Miejska zaakceptuje taką propozycję budżetową? Wiele wskazuje na to, że nie. Wielu radnych uważa taką skalę zadłużenia za rzecz zupełnie nie do przyjęcia, a takie propozycje burmistrza za nieodpowiedzialne.

W najnowszym Nowym Łowiczaninie (dostępny też w wersji cyfrowej, na komórkę) piszemy o tym, jak dotychczasową przewodniczącą komisji budżetu RM Zofię Wielemborek, bez zastrzeżeń akceptującą linię burmistrza („…jestem przekonana, że nie możemy zrezygnować z tych naszych trzech największych inwestycji, nawet kosztem dużego zadłużenia” – mówiła w rozmowie z NŁ kilka dni temu) usunięto ze stanowiska. To świadczy, że w gronie radnych jest wola przejęcia rzeczywistej, nie tylko formalnej, kontroli nad wydatkami miasta.

Nasz artykuł o projekcie budżetu na rok 2020 przeczytasz tutaj , a tekst o zmianie w komisji budżetowej – tutaj

1 komentarz

  1. Widać że Pan JKK zmierza do uczynienia z miasta skansenu, czy mu się uda, mam nadzieję że radni na to mu nie pozwolą. Dość tej szaleńczej szarży…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.