Sąd Rejonowy w Łowiczu postanowił – wyrokiem w sprawie cywilnej, wytoczonej przez spadkobierców parku i pałacu w Kiernozi – o wykreśleniu prawa własności tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa oraz wpisanie prawa własności na rzecz trójki spadkobierców poprzedniego właściciela nieruchomości. Co to oznacza?

Powrót dawnego parku i pałacu w Kiernozi do rąk spadkobierców dawnych właścicieli jest bliżej niż dalej.

Wyrok jest jednak nieprawomocny, a Prokuratoria Generalna RP, pełniąca w tej sprawie zastępstwo Skarbu Państwa przed sądem, już złożyła apelację od tego wyroku.

Termin apelacji jeszcze nie został wyznaczony.

Więcej o postępie tej sprawy przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina oraz w wydaniu cyfrowym.

Pałac w Kiernozi, fot. arch. NŁ
Pałac w Kiernozi, fot. arch. NŁ

Tymczasem już w najbliższą sobotę na terenie parku przy pałacu w Kiernozi odbędzie się doroczny Dzień Kiernozkiego Dzika:

Kto wystąpi na gminnej imprezie w parku w Kiernozi?

7 komentarzy

  1. Powinni wystawić fakturę za utrzymanie przez lata i remont spadkobiercom, gdzie byli do tej pory? Szanowni spadkobiercy. Jeżeli odzyskaja tę własność to jednocześnie powinni pokryć koszty remontu i utrzymania przez lata. Gdyby nie skarb państwa to byłaby wielka ruina lub pogorzelisko bo mógłby również spłonąc jak wiele tego typu obiektów, bądź byc rokradzuony na złom i stanowił by zagrożenie w wyniku uszkodzenia konstrukcji.

  2. Jak chcą odzyskać pałac po tylu latach nakładów to niech im dadzą piękny pałacyk w Długim też w tej samej gminie,troszkę tylko wkładu i można go sprzedać.

  3. Mieszkaniec Kiernozi

    A kto o niego dbał przez ostatnie lata , Jak spadkobiercy chcą odzyskać to bardzo proszę … ale wystawić im rachunek za opiekę i konserwację przez te lata…inaczej był by już ruiną wartą o wiele mniej

  4. Jak bym była spadkobierca, też bym chciała odzyskać swoją własność !!!! Także walczcie o swoje 🙂

  5. To w końcu czyj jest ten pałac? Państwowy czy niejakiego Boguckiego? Bo na święto dzika się wybieram i chciałabym wiedzieć;-)

  6. Szkoda pałacu

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.