Zgodnie z danymi na dzisiaj, 24 marca, łowiccy policjanci mają do sprawdzenia ponad 100 adresów, rozrzuconych na terenie całego powiatu. Przebywa pod nimi ponad 300 osób objętych kwarantanną.

Wszystkie te miejsca są codziennie sprawdzane przez dzielnicowych wspomaganych przez innych umundurowanych funkcjonariuszy pionu prewencji czy ruchu drogowego.

Policjant podjeżdżając przed posesję, nawiązuje kontakt telefoniczny z osobą objętą kwarantanną – i sprawdza, czy przebywa ona w miejscu swojego zamieszkania. Taka osoba powinna wyjrzeć przez okno bądź stanąć w drzwiach, zachowując przy tym odpowiednią odległość i wszelkie środki ostrożności.

– Moi policjanci podczas przeprowadzanych dotychczas setek kontroli przestrzegania zasad kwarantanny, nie stwierdzili żadnego przypadku ich łamania – informuje komendant policji w Łowiczu, mł. insp. Grzegorz Radzikowski.

18 komentarzy

 1. Ania za to co napisałaś a raczej napisałeś policjanci wytoczą ci sprawę o pomówienie. Jak się nie znasz i nie wiesz to nie ględź głupot bo siać panikę to najłatwiej. Ehh te Nikodemy Dyzmy

 2. Łażom te ludzie na kwarantannie po zakupach i do pracy!

 3. Ciekawa jestem, który to z policjantów nie wie co to rodo i co to zachowanie tajemnicy służbowej ?I wylał w sieci jakie adresy są sprawdzane !!!Masakra powinien pożegnać się z pracą Dyscyplinarka konieczna !!!

 4. Kwarantanna jest dla zdrowych ludzi. Chorzy sav w szpitalach zakaźnych. Puknijcie się w głowy. Nie siejcie paniki. Przez takich jak wy tworzą się ploty. Dariusz Mroczek… Nie zgrywaj idioty… Proszę

 5. Kwarantanna przeznaczona jest dla ludzi zdrowych. Po to jest kwarantanna. Osoby chore są w szpitalach zakaźnych. Po co siejecie panikę. Dariusz Mroczek – puknij się łepetynę. Nie znasz się to się nie wypowiadaj bo g…. wiesz.

 6. Jak policja pod blokiem to wszyscy w oknach bo sensacja i wtedy widać kto ma kwarantanne. Wtedy łowicka społeczność takiego delikwenta z wirusem skasuje a potem następnego. I jeszcze za kasę doniesie. Bo tu mieszkają sami dobrzy ludzie co nikogo nie obrzucą błotem- wogole nie hejtuja. I sąsiad sąsiadowi pomoże.

  • Jeśli taki sąsiad nie przestrzega zasad kwarantanny to żaden z niego dobry sąsiad i niech nie wymaga szacunkuod innych, skoro sam nie ma szacunku do innych ludzi i ich zdrowia! Jeśli wychodzi lub ktoś go odwiedza, sąsiedzi mają moralny obowiązek zawiadomić odpowiednie służby!

 7. Dariusz Mroczek

  Źle gdy brak jest wiadomości gdzie może być źródło zagrożenia.. Nie chodzi o stygmatyzowanie ludzi na kwaranrannie a zwłaszcza tych którzy zachorowali ale oni sami Ci którzy są chorzy powinni w imię wyższej konieczności dla dobra innych wyrazić zgodę na podawanie danych, bo może nie zawsze pamietają z kim mieli stycznośc ..to nie jest czas dla debilnych hejterów..tylko czas powagi i w imie odpowiedzialności za innych ludzi

  • Darus wez ty sie lepiej juz nie wypowiadaj. Co najmniej polowa stygmatyzowala by takie osobe jakby roznosiły niewiadomo jaka chorobe od której się od razu umiera etc i to pewnie przez pare miesiecy ludzie by sie ich “bali” ze ich zaraza. A to tylko by uswiadamiało ludzi zeby sie nie ujawniac ze moga miec koronawirusa
   Teraz trzeba kazdego traktowac jak potencjalnie zakazonego

   • Dariusz Mroczek

    Stare powiedzenie mówi że lepsza najgorsza prawda niż piękne kłamstwo czy milczenie

    • darus przyznaj sie na probe ze masz kwarantanne . zobaczymy co sasiedzi powiedza hahahah

  • Człowieku. Ty w imię wyższej konieczności dla dobra innych powinieneś sam siebie eliminować z życia publicznego . Od początku jesteś jedną z osób które najbardziej domagały się upublicznienia danych osób z kwarantanny i chorych . W związku z tym , obstawiam że maczałeś paluchy w wypłynięciu tych danych. Jeżeli się nie mylę to kiedy wrócimy do w miarę normalnych czasów powinieneś za to dobrze beknąć. Będziemy patrzeć ci na rączki.

 8. Podobno jeden to po mieście ganiał i odbiory robił…

  • Ale według artykułu kwarantanny przestrzegał….

  • I dlatego powinni podać kto na kwarantannie, wtedy każdy by jej przestrzegał bo bal by się że będzie na niego donos, a tak osoby z kwarantanny robi co chcą, oczywiście nie wszyscy… Policja zajedzie, sprawdzi, odjedzie i hulaj duszo….

 9. Trzeba szanować innych to i inni szanować będą ciebie. Nie kuśmy losu.

 10. Wow aż ciężko w te wyniki uwierzyć…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.