Minął już ponad tydzień, odkąd Rada Miejska w Łowiczu przyjęła na sesji uchwałę, w myśl której od 1 stycznia 2020 roku zostanie zniesiona strefa płatnego parkowania na Starym i Nowym Rynku oraz na ulicy Zduńskiej. Emocje wokół tej sprawy nie przestają być jednak gorące, co widać choćby po wynikach naszej internetowej sondy, w której ciągle przybywa oddanych głosów.

Niewiele spraw jest dla mieszkańców tak ważnych, jak ta, czy będą musieli płacić za parkowanie w centrum miasta czy też nie oraz czy będą mieli gdzie zaparkować, czy nie. Widać to m.in. po ilości oddanych głosów w naszej internatowej sondzie, w której zapytaliśmy: „Czy uważasz, że zlikwidowanie w Łowiczu strefy płatnego parkowania od początku przyszłego roku to dobra decyzja?”.

Nasi czytelnicy zagłosowali w niej już 1.120 razy (stan na 18 listopada, godz. 12.30). Aż 666 głosów (59%) zostało oddanych na odpowiedź „Nie, strefa sprawdziła się”. Za odpowiedzią „Tak, strefa płatnego parkowania nie jest w Łowiczu potrzebna” opowiedziało się 441 głosujących (39%). Tylko 13 osób (1%) nie ma w tej sprawie zdania.

Przypomnijmy, że strefa w centrum Łowicza funkcjonuje od 2013 roku. Wniosek o jej likwidację złożył tydzień temu radny Tadeusz Żaczek w imieniu klubu radnych Łowickie.pl. Uchwała przeszła 11 głosami „za”.

Strefa płatnego parkowania w Łowiczu od stycznia zniesiona

Zlikwidować strefę płatnego parkowania w Łowiczu?

18 komentarzy

 1. Krzyś patron kierowców

  Strefa, strefa i po strefie. Oby nigdy więcej nie wróciła.

 2. Ja bym zlikwidowała strefę. Na co ona komu – browarna zawalona autami, 3 maja też, przyrynek, alejki, stanisławskiego nie wścibisz paznokcia, a na nowym rynku, zduńskiej i starym rynku wolne miejsca.

 3. masz racje Olafie histotyk miasto wysprzedal ,wysprzedal dzialki ,kamienice .

 4. Strefa powinna zostać, lecz w innej formie z możliwością korzystania z aplikacji mobilnej, a nie liczyć na przekroczenie czasu 2- 3 minuty i wypisywanie mandatu.W takiej formie jak funkcjonuje nasza strefa to trzeba cofnac się z 10 lat wstecz. No ale jaki gospodarz takie wszystko w naszym mieście.

 5. Słuszna decyzja do likwidacji to badziewie.

 6. To są właśnie najważniejsze tematy 😂 Nie mają ludzie większych zmartwień problemów.

 7. Kasia Katarzyna

  Te głupoty o mieszkańcach z pewnością piszą mieszkańcy blokowiska lub domków. Niech spróbują pomieszanie tam gdzie w promieniu kilkuset metrów nie ma bezpłatnego miejsca parkingowego a w dodatkowo w promieniu kilku kilometrów brak wolnych miejsc i teraz wyjść z zakupami i dzieckiem w celu dojścia do domu. Nie każdy ma podwórko na 3 samochody o którym wspominacie. Trochę wyrozumiałości. I blokowcy i osoby mieszkające w domkach jak i kamienicznicy-kazdy płaci podatki! Dlaczego mamy mieć gorzej? Wy z tyłkiem pod samą klatkę schodową podjezdzacie lub pod same drzwi domu. Może wasze rejony tez powinny być płatne? Proszę o kilka powodów dlaczego nie mają być płatne????

 8. Niech zlikwidują na wzór Skierniewic, pół roku minęły a Skierniewice ponownie wprowadziły strefę. Zduńska, Nowy Rynek, Stary Rynek będą pozapychane przez auta mieszkańców, którym nie chce się często bram otoworzyć i wjechać w podwórze. 2-3 auta na jeden dom. Kolejna zmora samochody sprzedawców, które stoją kilka godzin w jednym miejscu. Znowu wróci parkowanie na Błoniach by dojść do jakiegoś sensownego sklepu, a później dziwić się, że Zduńska umiera, kosztem łowickiego centrum handlowego wybudowanego na jednostce.

 9. Cipek siedzi i klika sondę, to oczywiste.

 10. Wreszcie. Nowy rynek wolny a ludzie nie maja gdzie zaparkowac pod domem, bo kazdy woli zaparkowac 300m dalej i nie zaplacic za parking

 11. Olaf, chyba jesteś niespełna rozumu,Ty niszczysz bo nic dobrego dla Łowicza nie zrobiłeś

 12. Przywrócić” STREFĘ…” ,gdyż nie będziemy mieli gdzie zaparkować na STARYM RYNKU,NOWYM ORAZ NA UL ZDUŃSKIEJ!!!!!!!!!!!!

 13. I tak miasto się nie podniesie historyk je zniszczył wraz z zasepą

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.