Od kilku dni restauracje oraz wszelkie inne lokalne gastronomiczne są zamknięte dla klientów w związku z ogłoszonym stanem stan zagrożenia epidemicznego. Pracować mogą tylko, które oferują sprzedaż na wynos lub na dowóz.

Fot. Hotel Rozdroże w Nieborowie

A co z mniejszymi lub większymi imprezami, które w najbliższych dniach lub tygodniach klienci planowali w nich zorganizować? Zapytaliśmy kilku restauratorów z naszego terenu.

Choć rozmowy prowadziliśmy telefonicznie, to wydaje się, że nasi rozmówcy mówili jednym głosem: na razie są spokojni i czekają, jak sytuacja się będzie zmieniać. „Na szczęście” jest to okres Wielkiego Postu, więc nie odbywają się wesela, mniejsze imprezy – z okazji imienin, chrzcin itp. są odwoływane.

Czy odwoływane będą też wesela, planowane – w niektórych przypadkach – dwa lata wcześniej – przeczytasz w jutrzejszym wydaniu Nowego Łowiczanina oraz w naszym wydaniu cyfrowym.

A co o tym myślisz, możesz wyrazić głosując w sondzie. 

Czy w sytuacji zagrożenia epidemicznego odwołać powinno się tylko wesele, czy także ślub

Loading ... Loading ...

16 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje: “Anonim
  19 marca 2020 at 10:19 · Reply
  Każdy mądrala i doradca jak jego nie dotyczy. Ciekawe co mieli by do powiedzenia jeśli sami by organizowali przyjęcie!!! ” – zdrowy rozsądek musi brać górę bo wesele przeminie , a ewentualnych, zarażonych weselników będziesz mieć na sumieniu ? Pomyśl.

 2. Ciekawe kto by zwracał te zadatki,gdyż organizator jest gotów dotrzymać umowy,winy również nie ponosi

 3. Niestety ale najlepszym wyjściem z obecnej sytuacji jest odwołanie wesel i innych uroczystości bo to nie jest zwykła grypa tylko o wiele coś poważniejszego z czym nie mogą sobie poradzić na całym świecie a jest to dopiero początek walki a te kilka tysięcy złotych zadatków które można stracić to nic w porównaniu na jakie niebezpieczeństwo możemy narazić gości.Z drugiej strony zadatki powinny być zwracane bo to,że nie odbędzie się wesele nie jest z winy nowożeńców.

 4. Każdy mądrala i doradca jak jego nie dotyczy. Ciekawe co mieli by do powiedzenia jeśli sami by organizowali przyjęcie!!!

 5. Lowiczak

  Weźcie przestańcie juz z tym czymś jakim jest ten p…….ny wirus. Ktoś zrobił to celowo sparaliżował świat wszyscy się tym jaraja i jeden drugiemu utrudnia życie. Co to za bzdura żeby przez tak mała śmiertelność w naszym kraju wprowadzać stan wyjątkowy o którym wspominają? Niech podadzą statystyki umieralności na zwykłą grypę to ten korona coś tam wymięknie na starcie. Tak nawiasem lećta do biedry i lidla dalej zapasy robić bo półki od towaru się gną…aaa i niedziele handlowe wracają…i tu jest sęk w tym po co to wszystko było.

  • Macierewicz schowany

   Pewnie też wierzysz VW to, że w Smoleńsku był zamach, a nie katastrofa lotnicza 😏?

   • Twój Donaltt

    A Ty wierzysz że Effffka Kopaczowa sama przekopała ziemię na metr e Smolensku albo w Berlinie była trzeźwa???!

  • Odezwał się ten co nie lata na zakupy.. chyba ze wysyłasz innych członków rodziny.. aa nie pewnie nic nie je, a może jednak korzysta z telefonu pomocy żeby mu dowieźli jedzenie.

 6. Pieniądze zaślepiają…koszty, koszty, koszty…babcie niech odpali dolę a potem mogą ją przyklepać.

 7. weselnik

  zwiększyć moc środka do dezynfekcji(do 60-70 stopni) i można się bawić,tylko pod warunkiem że piją wszyscy tzn.dezynfekują się

 8. WESELA NIE DA SIĘ ODWOŁAĆ, CZY KTOŚ ZDAJE SOBIE SPRAWE Z ORGANIZACJĄ I PONIESIONYMI KOSZTAMI

  • Oczywiście, że wesele DA SIĘ odwołać. Jedynie kwestia straconych pieniążków i czasu.

  • EKSPERTODWIRUSÓW

   Super pomysł, urządzić koronawesele, żeby pieniążki się zgadzały, niech się zarażą koronawirusem, co prawda część babć i dziadków umrze, ale

  • Proponuje aby wszyscy bawili się razem minimum ze 3 tygodnie, zamknięci i bez braku możliwości wzywania pogotowia i ucieczki jeżeli celowo chcą zbiorowo popełniać samobójstwo oczywiście skoro nie da się odwołać i nie każdy zdaje sobie sprawę, na tytaniku też muzyka grała do końca

 9. W ankiecie brakuje jednej odpowiedzi: Nie odwoływać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.