Pierwszy pokazowy trening szermierki poprowadziła w sobotę, 4 lutego w sali Łowickiej Akademii Sportu przy ul. Starzyńskiego (dawny sklep “Pod Dębem”) Martyna Komisarczyk – zawodniczka kadry narodowej seniorek w szabli kobiet, mistrzyni Europy Młodzieżowców z 2015 roku i drużynowa wicemistrzyni Polski seniorów z 2016 roku. Uczestniczyło w nim kilkoro dzieci.

Pierwszy trening w ŁAS
Pierwszy trening w ŁAS

– Chcemy uruchomić w Łowiczu sekcję szermierki. Jeśli się uda, to dzieci i młodzież z Łowicza będą miały szansę uprawiać dyscyplinę olimpijską pod okiem utytułowanej zawodniczki – uważa prezes Łowickiej Akademii Sportu Kamil Sobol.

Czy się uda? Patrząc po dzisiejszym zainteresowaniu może to nie być łatwe. Najlepiej, jakby zebrała się grupa 15-20 dzieci w wieku 10-12 lat.

Na pierwszym treningu dzieci zapoznały się m.in. z postawą szermierczą, podstawowymi krokami oraz miały okazję do pierwszych walk w maskach szermierczych – z wykorzystaniem piankowych szabli. – Zabawa przy tym była wyśmienita. Trenerka ma bardzo dobry kontakt z dziećmi – wypowiadali się rodzice przyglądający się pierwszemu treningowi.

Kolejne otwarte zajęcia odbędą się za tydzień, w sobotę 11 lutego, również o godz. 14.00.

Komentowanie nie jest możliwe.