Nie da się zaprzeczyć, że pracownicy z Ukrainy są bardzo potrzebni na polskim rynku pracy. Co jakiś czas pojawiają się jednak opinie, zgodnie z którymi obecna sytuacja w przyszłości ulegnie pogorszeniu, gdyż wyjadą oni pracować do innych krajów.

  1. Czy pracownicy z Ukrainy wyjadą do Niemiec?
  2. Jak legalnie zatrudniać osoby z Ukrainy?
  3. Czy leasing pracowniczy jest opłacalny?

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego, jak bezpiecznie i legalnie zatrudnić osoby z Ukrainy w swojej firmie oraz jakie wiążą się z tym korzyści.

Czy pracownicy z Ukrainy wyjadą do Niemiec?

Według niektórych raportów, rynek pracy w Polsce może stracić aż do 25% Ukraińców, którzy po 2020 roku wyjadą do Niemiec. Warto natomiast zwrócić uwagę na fakt, że to dzięki napływowi tych pracowników w ostatnich latach tempo wzrostu PKB Polski zwiększyło się o około 0,3-0,9 punktów procentowych. Nie wiadomo jednak jak ostatecznie będzie wyglądała procedura legislacyjna oraz regulacje związane z zatrudnianiem pracowników z Ukrainy, nad którymi obecnie pracuje niemiecki rząd. Na to, ile tak naprawdę osób wyjedzie z Polski za pracą, będzie miała również wpływ aktualna kondycja gospodarki. Jeżeli więc chcesz zatrudnić Ukraińców w swojej firmie, to możesz to zrobić bez żadnych obaw, szczególnie jeżeli zrobisz to w sposób zgodny z prawem.

Jak legalnie zatrudniać osoby z Ukrainy?

Wielu pracodawców unika zatrudniania Ukraińców z powodu skomplikowanych formalności. Okazuje się jednak, że istnieją alternatywne rozwiązania, które zabezpieczają zarówno interesy pracodawcy jak i pracowników. Chodzi przede wszystkim o wynajem pracowników, dzięki któremu to nie firma szukająca rąk do pracy musi zadbać o rekrutację, tylko zamiast niej zajmie się tym doświadczony zespół specjalistów. Jeżeli jesteś zainteresowany pracownikami ze Wschodu, wystarczy że skontaktujesz się z firmą odpowiedzialną za takie działania, a oni zajmą się kompleksową obsługą tematu. Na początek powinieneś odwiedzić stronę https://wynajempracownikow.pl/pracownicy-z-ukrainy/ i wypełnić krótki formularz kontaktowy. Wystarczy, że podasz adres mailowy, numer telefonu oraz określisz potrzebną ilość pracowników, a doradca skontaktuje się z tobą w najszybszym możliwym terminie. Ponieważ ta Agencja Pracy tymczasowej działa w branży już od wielu lat, posiada duże doświadczenie w rekrutacji pracowników z całej Europy Wschodniej, a w szczególności z Ukrainy. Są to wykwalifikowani pracownicy, którzy na pewno spełnią twoje oczekiwania.

Czy leasing pracowniczy jest opłacalny?

Podstawowym argumentem przemawiającym za tym, żeby wybrać leasing pracowniczy jest możliwość znacznego obniżenia kosztów związanych z zatrudnianiem. Dodatkowo współpraca z zewnętrzną firmą bardzo uprości wszystkie procesy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Pamiętaj jednak, że tylko doświadczona Agencja Pracy zapewni ci dostęp do dobrych pracowników, którzy będą sumiennie wykonywali swoje obowiązki. Firma, która ma duże doświadczenie w tej branży posiada własne biura na terenie Ukrainy, dzięki czemu ma możliwość dokładnego sprawdzenia każdego kandydata. W przypadku dodatkowych pytań już dziś skontaktuj się z doradcą, który pomoże ci określić odpowiedni typ współpracy i rozpocznie w twoim imieniu rekrutację pracowników z Ukrainy, abyś jak najszybciej mógł zacząć rozwijać swoją firmę. Firma rekrutacyjna zapewnia nie tylko kompleksowe usługi z zatrudnianiem, ale też może w krótkim czasie znaleźć nawet do 150 pracowników. Przy takiej skali na pewno zauważysz duże oszczędności.

undefined

Komentowanie nie jest możliwe.