W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w piątek, 9 listopada o godzinie 11.11, wielu uczniów wspólnie zaśpiewa 4-zwrotkowy hymn Polski.

Uczniowie SP Kocierzew Południowy podczas akcji układania "żywej flagi". Fot. SP Kocierzew
Uczniowie SP Kocierzew Południowy podczas akcji układania “żywej flagi”. Fot. SP Kocierzew

Do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” przystąpiła już większość szkół z powiatu łowickiego. W wielu szkołach wspólne śpiewanie hymnu poprzedzone zostanie uroczystymi apelami, akademiami patriotycznymi, itp.

Szkoły, które chcą włączyć się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”, powinny 9 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godzinie 11.11 zorganizować wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na zgłoszenia MEN czeka do czwartku, 8 listopada do południa. Placówki, które zgłoszą swój udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od Minister Edukacji Narodowej.

MEN zachęca też do dokumentowania bicia „Rekordu dla Niepodległej” i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem tagu #RekordDlaNiepodległej.

Słowa hymnu (grafika przygotowana przez Kancelarię Prezydenta RP) są pod tym linkiem:

Łowiczanki na prezydenckiej grafice

2 komentarze

  1. 100 lat jest raz na jakiś czas 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.