Pod opublikowanym 12 lipca na tej stronie tekstem o nowych rowerach wodnych w głowieńskiej wypożyczalni i przebudowie placu zabaw pojawiły się wpisy o wątpliwościach co do stanu wody w zalewie Mrożyczka. Internautów niepokoi choroba pływających w zalewie ryb. Czy rzeczywiście są powody do obaw?

Kąpiel w zalewie Mrożyczka w tym momencie jest dozwolona, fot. Jakub Lenart
Kąpiel w zalewie Mrożyczka w tym momencie jest dozwolona, fot. Jakub Lenart

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej co jakiś czas pobierają próbki wody z kąpielisk w powiecie zgierskim i wydają opinię co do tego, gdzie można się bezpiecznie kąpać, a gdzie powinno to być wykluczone. W przeszłości zdarzały się w wakacje zakazy kąpieli w Mrożyczce spowodowane pojawieniem się np. sinic. W chwili obecnej (ostatni komunikat w tej sprawie Sanepid wydał 11 lipca) woda w Mrożyczce, jak i w zbiorniku w Strykowie, do kąpieli jest dopuszczona.

Internauci zwracali uwagę na to, że w zalewie Mrożyczka nie powinno się kąpać, gdyż panuje w nim bakteryjna choroba ryb, a pod koniec czerwca tutejsze koło wędkarskie przeprowadziło kurację antybiotykową.

Pytaliśmy fachowca o to, czy ma to wpływ na zdrowie człowieka. Co nam odpowiedział – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Aleksandra

    A jaka kurację przeprowadzi miasto Głowno na psach i ich właścicielach, którzy traktują plażę i teren przy zalewie jak wybieg/toaletę dla psów? Nie trzeba robić badań, wystarczy powąchać…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.