Przede wszystkim uczniowie z łowickich szkół, ale też i kilka innych osób przysłuchiwało się fragmentom „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przed budynkiem szkoły w Al. Sienkiewicza w Łowiczu. Była to kolejna odsłona akcji „Narodowego Czytania”.

Narodowe Czytanie 2018
Narodowe Czytanie 2018

Wzorem poprzednich edycji akcja została zorganizowana w południe na schodach przed wejściem do budynku Gimnazjum Nr 1 w Łowiczu, w którym w przyszłości ma powstać nowoczesna biblioteka miejska.

Fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego czytali: przedstawiciele samorządu (w tym obydwaj burmistrzowie i przewodniczący Rady Miejskiej), nauczyciele, seniorzy oraz zaproszeni goście.

Były też konkursy dla słuchaczy oraz możliwość obejrzenia przygotowanych przez uczniów prezentacji poświęconych Żeromskiemu.

Wydarzenie organizowała Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łowiczu we współpracy z Miejską Biblioteką im. A. K. Cebrowskiego z Bratkowic. Odbywa się co roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu i galerii zdjęć. Więcej w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina.

11 komentarzy

 1. Wszystko jest względne, ważne, żeby pojechać po kimś, że jest, że nie ma, że za dobrze wygląda, że źle, że usta czerwone, że zęby za białe…. wy to jesteście super, hej ty bez limitu są spoko ?

 2. A jakby Dziady czytali to jakie by było przebranie? We wszystkim trzeba zachować umiar bo człowiek staje śmieszny i żałosny

 3. Byłam na tym, spoko było

 4. Łowiczanka

  Komentatorzy jakie z was buraki, poziom zero.

 5. Trzoska czy ty wszędzie musisz tego ryja wtykac.???

  • Tak, a o co chodzi?

   • Chodzi o to że wszędzie się wcinasz,za kogo ty się uwazasz,co się nie dzieje to lepiej wystawiasz klatę do zdjęć niż Burmistrz i inni,schowaj się bo jak patrzę na te zdjęcia z twoim udziałem to na wymioty mnie bierze

 6. Panie Łowiczaku współczuję ubogiej wyobraźni i totalnej nieznajomości czytanych przez gości treści, jak się nie wie, to lepiej nie komentować ?

 7. Pani Sędkowska pomyliła pory roku i uroczystości . To Narodowe Czytanie a nie jury Tańca z Gwiazdami

 8. Piękna Anusiu jakież wyszukane słownictwo i poziom zrozumienia tematu prezentujesz. Wyrazy współczucia

 9. ale sie wioskowa śpiewaczka odwaliła…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.