Przepiękna uroczystość odbyła się dziś w Głownie. Z inicjatywy Władysława Marciniaka i komitetu społecznego, a dzięki finansowemu wsparciu mieszkańców miasta (a także innych osób, które wsparły zbiórkę), na skwerze przy ul. Zgierskiej posadzono Dąb Niepodległości.

Głownianie bardzo licznie stawili się na tym historycznym wydarzeniu, zorganizowanym dla godnego uczczenia stulecia niepodległości Polski.

Pierwsze łopaty ziemi pod drzewo wrzuciło 12 osób, reprezentujących różne pokolenia głownian, od półroczniaka do seniora. Przy dębie odśpiewano hymn państwowy, a w niebo poszybowało 100 gołębi. 

Sadzenie Dębu Niepodległości w Głownie. Z łopatą Andrzej Solarek. Fot. EWR

Później każdy z obecnych, kto miał życzenie, mógł również podsypać okazałą sadzonkę ziemią i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych nie brakowało.

Sadzenie Dębu Niepodległości w Głownie. Fot. EWR

Uroczystość poprowadzili Beata Pilarska i Michał Kmieć ze społecznego komitetu, który zawiązał się wokół inicjatywy Władysława Marciniaka.

Władysław Marciniak, Beata Pilarska i Michał Kmieć. Fot. EWR

Na zakup drzewa zorganizowano zbiórkę publiczną, a firma Almech wykonała tabliczkę ustawioną przy sadzonce oraz kapsułę czasu, która zostanie wkopana obok za kilka dni (otwarta będzie za 50 lat), a w której znajdą się m.in. zdjęcia z dzisiejszej uroczystości oraz nazwiska darczyńców, którzy wsparli zbiórkę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

4 komentarze

  1. Haha, a Kmieciu się jak zawsze wszędzie pcha, myśli, że taki wodzirej miasta xD

  2. Wspaniała inicjatywa , w końcu przezież taka rocznica wymaga odpowiedniej oprawy , chodzi o pamięć i solidarność ludzką .

  3. Wsparcie finansowe nie tylko mieszkańców miasta tak jak jest napisane w art. Piekna inicjatywa i wspaniała uroczystość 😉