Przed Sądem Okręgowym w Łodzi trwa proces 68-letniego mieszkańca Łowicza oskarżonego o zabójstwo swojego 50-letniego kolegi, również mieszkańca tego miasta.

Skład orzekający z przewodniczącym sędzią SO w Łodzi Ryszardem Lebiodą. fot. ljs

Dziś, 20 marca, sąd przesłuchał 3 świadków, wśród których byli policjanci biorący udział w czynnościach bezpośrednio po zdarzeniu, do którego doszło 1 maja ubiegłego roku. Swoje opinie przedstawili również 2 biegli psychiatrzy, biegły psycholog oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Sąd postanowił wyłączyć jawność podczas przesłuchań biegłych wypowiadających się co do stanu zdrowia psychicznego oskarżonego.

Ze złożonych dziś przed sądem wyjaśnień policjantów wynika, że z oskarżonym tuż po zatrzymaniu był logiczny kontakt, że robił wrażenie niewzruszonego tym co się stało, że obwiniał za to ofiarę, która od dawna mu dokuczała.

Ze słów oskarżonego można było wywnioskować, że wreszcie się zemścił, ponieważ ofiara wielokrotnie mu groziła. Żaden z policjantów nie potwierdził, aby oskarżony tuż po zdarzeniu mówił o tym, że miał tego dnia zamiar przynieść do domu bez i dlatego miał przy sobie nóż, co zeznał w pierwszym dniu procesu.

 Biegły lekarz medycyny sądowej definitywnie stwierdził natomiast, że charakter obrażeń, jakich doznała ofiara, nie dawał szans na jej uratowanie, nawet wówczas, gdyby przed policją i ratownikami pogotowia z pomocą pośpieszyli świadkowie zdarzenia.

Obrona dociekała m.in. w jakiej odległości czasowej powstawały głębokie rany i płytkie draśnięcia na ciele oskarżonego oraz tego, czy ofiara broniła się przed ciosami albo próbowała zabrać nóż napastnikowi. Z kolei oskarżenie próbowało m.in. ustalić w jakiej pozycji byli do siebie oskarżony i ofiara podczas zadawania ciosów.  

Więcej na ten temat w jutrzejszym Nowym Łowiczaninie. 

Proces w sprawie zabójstwa na targowicy

 

7 komentarzy

  1. sympatyk

    Z tego co wiem to obrońcą w tej sprawie jest chyba adw. K Antosik – wiec uda się podejrzanego wybronić !!! Polecam bardzo dobry prawnik i zna się na rzeczy.

  2. Ta wszyscy siedzą za niewinność.

  3. spokojny tylko może mieć z głową coś. w nerwach nie wie co robi. bardziej do psychiatryka się nadaje niż do więzienia.trzeba podleczyć i jeszcze kilka lat mógłby sie życiem cieszyć.on i jego bliscy.

  4. gorgoń chlop spokojny dorabiał chlop sobie handlem truskawkami.grzeczny uprzejmy,nikomu nie wadził.

  5. Italiano

    Czy czasami Gorgoń nie siedział już za młodu za śmiertelne pobicie ojca?

  6. Należy gruuuubo ukarać. Nie można ot tak nożem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.