Zebranie mieszkańców dotyczące ewentualnej sprzedaży byłego placu buraczanego w Kiernozi odbędzie się w niedzielę, 8 września o godz. 12.30 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Chodzi o utwardzony teren z budynkiem gospodarczym znajdujący się prawie w centrum Kiernozi – przy ul. Żychlińskiej. Został on przeznaczony przez radnych do sprzedaży na sesji już w kwietniu tego roku. Pisaliśmy o tym na łamach Nowego Łowiczanina.

Podjęta w tej sprawie uchwała była dopiero początkiem drogi do ewentualnej sprzedaży. Pozwoliła dopiero rozpocząć procedurę wyceny tego, wydaje się, atrakcyjnego terenu przez biegłego.

Jak ustaliliśmy – biegły rzeczoznawca wycenił nieruchomość na 180 tys. zł plus podatek VAT.

Już wtedy opinie radnych i sołtysów co do celowości sprzedaży były różne. Niektórzy zastanawiali się czy może plac przydałby się gminie w przyszłości? Inni natomiast wskazywali, że jeśli cena będzie zadowalająca, to można go sprzedać.

1 komentarz

  1. Gmina nie powinna się wyzbywać lekkomyślnie majątku,jest to ładny teren w dobrym punkcie i w przyszłości może służyć społeczeństwu tej gminy a jeżeli radni są krótkowzroczni to pewnie sprzedadzą bo im chwilowo mamona przesłoni trzeżwe myślenie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.