Złoty medalista Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym z roku 2018 – Kamil Olewicz, zadebiutował z sukcesem w nowej konkurencji zdobywając złoty krążek podczas II Mistrzostw Polski w Street Liftingu, które odbyły się w Głogowie w dniach 29-30 czerwca 2019 roku.

Fot.: Kamil Olewicz.

Trójbój siłowy był konkurencją, w której dotychczas specjalizował się Kamil Olewicz, mieszkaniec Łowicza, zdobywca niejednego już medalu. Niestety kontuzja, której się nabawił, spowodowała, że musiał nieco zweryfikować swoje plany, ale nadal ciężko pracował nad powrotem do formy. Efekty są już widoczne – wygrana w Street Liftingu podczas II Mistrzostw Polski w kategorii wagowej do 75 kg, mimo że czasu na przygotowania miał niewiele, gdyż kilka tygodni wcześniej brał udział w I rzucie ligi martwego ciągu we Wrocławiu Iron Dead League, gdzie wygrał kategorię do 80 kg z wynikiem 260 kg.

Street lifting to odmiana street workout, będąca sposobem na zwiększenie możliwości organizmu poprzez budowę siły i pracę z większym obciążeniem, polegającą na ciągłym szokowaniu mięśni zmieniającym się ciężarem oraz liczbą powtórzeń.

Zawody w Głogowie składały się z trzech konkurencji: przysiad RAW z pauzą (bez obuwia i specjalistycznego pasa, z pauzą w pełnym przysiadzie) – wynik 200 kg, podciąganie na drążku (z dodatkowym ciężarem) – +57,5kg i Dip (ugięcia ramion, czyli pompki na poręczach z dodatkowym ciężarem) – +90 kg. Uzyskane wyniki przełożyły się na 4. miejsce w klasyfikacji open.

– Z debiutu jestem bardzo zadowolony, myślę, że jeszcze spróbuję swoich sił w tej dyscyplinie, a po poprawie swoich słabych ogniw będę w stanie rywalizować z czołówką kraju o najwyższy stopień na podium. Wstępne plany startowe na ten rok to II rzut Ligi Martwego Ciągu Iron Dead League we Wrocławiu oraz Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym. Obie imprezy planowane na listopad… – podsumowuje Olewicz.

 

Fot.: Kamil Olewicz.
Fot.: Kamil Olewicz.
Fot.: Kamil Olewicz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.