Mimo burzy, w strugach deszczu, wspólnoty neokatechumenalne z Łowicza i okolicznych miejscowości dziś 12 maja na Nowym Rynku głosiły dobrą nowinę związaną ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

Na rynku spotkało się około sześćdziesięciu osób ze wspólnot neokatechumenalnych z Łowicza, Sochaczewa, Jaktorowa, Kutna, Łęczycy i Żyrardowa. Było to trzecie spotkanie z cyklu pięciu, które co roku odbywają się w innym mieście na terenie diecezji łowickiej. Każde poświęcone jest innemu tematowi.

Proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie ks. Jacek Skrobisz powiedział nam, że wspólnoty neokatumenalne na całym świecie w okresie po świętach wielkanocnych wychodzą w przestrzeń publiczną – zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka są to głównie miejskie place, aby to co głoszone jest w kościele trafiło do ludzi, którzy do kościoła nie chodzą.

Na łowickim rynku można było usłyszeć psalmy śpiewane przy akompaniamencie gitar, świadectwa osób, które wśród ciężkich życiowych doświadczeń odnalazły drogę do Boga oraz katechezę.

Kolejne dwa spotkania zaplanowano na dwie najbliższe niedziele 19 i 26 maja, rozpoczną się one o godz. 15.

10 komentarzy

 1. Nic sie nie stalo, kaplani, nic sie nie stalo. Tak to bedzie za kilka dni. Wina Tuska i pokrzywdzonych!

 2. ciekawe czy obejrzeli film Sekielskiego?

  • Dowiedz się kim byli aktorzy występujący w tym ,,filmie,, a następnie zaczynaj prowadzić polemikę na ten temat.

   • Naprawdę ciężki temat. Na 100% samego dziecka bez opiekuna prawnego nie powinno puszczać się do kościoła. Nawet jeśli ksiądz jest przyjacielem rodziny, to ja bym nie ufał.

   • hierarchowie kościelni też byli aktorami ?

   • taa podsawil ich tusk czy melker a ci klechy to wzieli kase za udzial hih- ogarnij sie obronco pedofilow

 3. Czy to swiadkowie Jehowy?

 4. ok. 60 osób? Jak się liczy osoby, które obok przeszły z ciekawości to ok. Zastanawia mnie tylko po co to coś organizować pod chmurką? Przecież jest tyle kościołów w Łowiczu!?

 5. Jestem wierzący, ale taka forma wielbienia Pana mnie nie odpowiada.

 6. Jakie tłumy> Ja cie kręce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.