Organizatorzy długo zwlekali z decyzją o przerwaniu dzisiaj, 19 sierpnia, Rodzinnego Pikniku Bezpieczeństwa „Zwariowane rowery” na terenie zielonym przy ul. Zgierskiej w Głownie. Zdecydowali się na to dopiero ok. godz. 16, gdy nie było już rokowań na lepszą aurę. Część atrakcji wzbogaci jutrzejszy piknik w stylu włoskim nad zalewem. 

Dzisiejszy piknik pod hasłem „Zwariowane rowery” potrwał niespełna dwie godziny. Mimo, iż niemal cały czas padało, to znalazły się osoby, a nawet całe rodziny, które chętnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się tytułowa strefa „Zwariowanych rowerów”, w ramach której można było jeździć m.in. na rowerze przeciwskrętnym, trójkołowym, rowerze z dwiema kierownicami, jak też wziąć udział w komputerowej symulacji wyścigu kolarskiego lub dzięki sile własnych mięśni wyprodukować energię potrzebną do wprawienia w ruch sokowirówki i wyprodukowania soku. 

Komenda Wojewódzka z Łodzi przygotowała miasteczko ruchu drogowego. Na placu obecni byli też strażacy z JRG PSP w Strykowie oraz z OSP w Głownie.

Przedłużający się deszcz utrudniał jednak zabawę i dlatego podjęto decyzję o jej przerwaniu. – Część dzisiejszych atrakcji, w tym różne „zwariowane rowery” i bonus w postaci symulatora dachowania będą dostępne przy okazji jutrzejszego pikniku w stylu włoskim – poinformowała nas Renata Piechut-Machnicka, kierownik referatu Promocji i Komunikacji Społecznej w UM Głowno.

Przypominamy, że jutrzejszy piknik w pobliżu plaży nad zalewem w Głownie wystartuje o godz. 14. Tym razem zostanie on przygotowany w klimacie włoskim. 

Komentowanie nie jest możliwe.