W Łowickim Ośrodku Kultury odbyło się wczoraj, 11 października, doroczne spotkanie diabetyków, ich rodzin i sympatyków, organizowane w ramach Dnia Diabetyka z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Na początku spotkania, Maria Banasiak złożyła sprawozdanie z działalności Miejsko-Powiatowego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łowiczu. Okazuje się, że członkami stowarzyszenia są 104 osoby, podczas, gdy w powiecie łowickim zarejestrowanych jest już ok. 2.500 osób chorujących na cukrzycę.

Burmistrz Krzysztof Kaliński przypomniał, że prezes koła diabetyków w Łowiczu Bożena Górczyńska jest także szefową koła w województwie i członkinią zarządu krajowego. Przyznał jednak, że świetnie radzi sobie z łączeniem tych obowiązków. Ciepłe słowa pod adresem diabetyków z Łowicza popłynęły także ze strony innych kół oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.

Podczas spotkania odbył się wykład dr Ewy Świechowskiej-Krawczyk na temat „Geriatria – schorzenia wieku podeszłego”, a w części artystycznej wystąpili Stanisław Madanowski i Monika Zabost oraz chór Klubu Seniora „Radość”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.