Dzisiaj zapadała decyzja o odwołaniu VII Diecezjalnego Dnia Kobiet, który 14 marca miał odbyć się w Skierniewicach z udziałem około 500 kobiet z diecezji łowickiej. Organizatorzy zapowiadają, że część jego programu chcą zrealizować on-line.

Fot. Archiwum Gościa Niedzielnego

– W trosce o zdrowie, ale także w poczuciu odpowiedzialności – nie chcemy stwarzać zagrożenia zakażeniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa – mamy nadzieję, że podjęta przez nas decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem, na co bardzo liczymy – to fragment wydanego przez organizatorów oświadczenia.

Nie będzie wspólnej mszy św, choć redakcja Gościa Niedzielnego i Siostry Apostolinki zachęcają panie, aby uczestniczyły w mszach św. w swoich parafiach. Czas, jaki zarezerwowały na wydarzenie sugerują wykorzystać na telefon do przyjaciółki, rozmowę z najbliższymi i modlitwę za przyjaciół, osoby chore i samotne.

Zapowiadane konferencje na temat przyjaźni (hasłem Diecezjalnego Dnia Kobiet miało być „Jestem Kobietą – Lubię to! – Blisko serca”) zostaną wygłoszone przed kamerami. Tak ma zostać przekazane wystąpienie Ireny Neumueler oraz s. Anny Marii Pedełko, trwają ustalenia, aby transmitować też świadectwa na temat przyjaźni oraz Słowo Boże wygłoszone przez biskupa.

Transmisja on-line będzie dostępna na stronie www.lowicz.gosc.pl i facebookowym profilu Dzieło Dzielnych Kobiet.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.