6 maja w Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach odbędzie się II Diecezjalny Dzień Strażaka.

I Diecezjalny Dzień Strażaka odbył się w 2012 roku. Zdjęcie z mszy św. odprawionej wówczas w Maurzycach. Fot. M.Kucharski / NŁ

Świętować go będą zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy. Mile widziani będą też w Maurzycach wszyscy, którzy utożsamiają się w jakikolwiek sposób ze strażami lub z nimi sympatyzują, bo impreza ma charakter otwarty.

Związana jest z przypadającym 4 maja dniem Świętego Floriana – patrona strażaków oraz obchodzonym w tym roku 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej i 35-leciem Zawodowej Straży Pożarnej.

Wszystko rozpocznie się o godz. 11.00 mszą św. polową, którą w sąsiedztwie drewnianego kościoła odprawi biskup łowicki Andrzej Dziuba. Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy przejadą do amfiteatru, gdzie o godz. 12.15 zaplanowano uroczystą akademię strażacką, podczas której wręczane będą odznaczenia i nominacje.

W tym samym miejscu, czyli na scenie „Pod strzechą”, o godz. 14.00 wystąpi z programem strażackim Kabaret Kopydłów. Po nim organizatorzy zaproszą na posiłek przygotowany przez panie z KGW. Ostatnim punktem programu zabawa taneczna.

2 komentarze

  1. Nie 6 maja, tylko 5 maja 😉

    • Marcin Kucharski

      Szanowna Pani, proszę zwrócić uwagę, że jest to informacja z 2017 roku 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.