Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy” już po raz drugi znalazł się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nominacja został przyznana za 2016 rok, kiedy DKF „Bez nazwy” obchodził 20-lecie istnienia. Świętowano je m.in. koncertem Zbigniewa Wodeckiego with Mitch & Mitch Orchestra and Choir w ramach Och! Film Festiwalu.

Oprócz DKF „Bez nazwy” do statuetki w kategorii „Dyskusyjny Klub Filmowy” nominacje otrzymały też dwa inne kluby: DKF „Gag” w Białymstoku i DKF „Rozpięci” w Krakowie.

Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku i są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. W 2014 roku laureatem nagrody w kategorii „Kino” zostało łowickie kino Fenix.

W kapitule tegorocznej nagrody zasiada dyrektor ŁOK Maciej Malalngiewcz – jak wyglądały obrady kapituły i jaki był miniony rok dla kina i DKF „Bez nazwy” opowie nam na łamach Nowego Łowiczanina.

Gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 19 września podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Komentowanie nie jest możliwe.