452 km triathlonu – taki dystans w ciągu 30 godzin chce pokonać st. asp. Dawid Ratajek, dzielnicowy z II KP KMP w Łodzi. Policjant pragnie podjąć mordercze wyzwanie, żeby ratować 11-letnią Polę Kowalską. Dziewczynka choruje na białaczkę, a na jej leczenie potrzebne jest blisko 400 tysięcy złotych.

Z wymagającym sportowym wyzwaniem dzielnicowy zmierzy się w ramach projektu „281,2 mil pomocy dla Poli”. Rozpocznie się on w najbliższą sobotę, 30 czerwca, na jeziorze w Ostrowie Warckim nad zbiornikiem Jeziorsko, kiedy to mężczyzna przepłynie odcinek 7,6 kilometra. Najdłuższy i najbardziej wymagający będzie 360-kilometrowy rajd rowerowy w stronę Malborka. Zwieńczeniem wyścigu będzie bieg do Gdańska na długości 84 kilometrów.

Pola Kowalska to pochodząca z Łodzi 11-letnia dziewczynka. Mimo miejsca zamieszkania sporo łączy ją z Łowiczem – pochodzą stąd jej rodzice oraz dziadek Krzysztof Biernacki, zastępca ordynatora Oddziału Położniczo – Ginekologicznego ZOZ w Łowiczu. Obecnie dziewczynka zmaga się z nawrotem ostrej białaczki limfoblastycznej, na którą chorowała trzy lata temu.

Informacje o akcji i możliwościach pomocy na stronie internetowej: www.kawalek-nieba.pl/pola-kowalska/

Komentowanie nie jest możliwe.