W piątek, 8 marca, miały miejsce dwie imprezy w Osieku w gminie Kocierzew Południowy i Łowiczu. Łączył je wspólny cel – pomoc w powrocie do zdrowia Katarzynie Stańczyk z Lenartowa, samotnej matce dwójki dzieci.

Pani Katarzyna jest aktualnie w stanie śpiączki, w listopadzie ubiegłego roku została poszkodowana w wypadku samochodowym na autostradzie A2.

O godz. 15. strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku wypełniła się ludźmi, przede wszystkim mieszkańcami gminy Kocierzew Południowy, ale wśród nich było też wiele osób przyjezdnych.

Katarzyna Piekacz, prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Osieka, które wspólnie z jednostką OSP było organizatorem wydarzenia, powiedziała nam po jego zakończeniu: – To przerosło moje najśmielsze oczekiwania, jestem bardzo zadowolona i niesamowicie dumna z pań z mojego koła, które spisały się na medal przygotowując imprezę.

Podkreśliła też, że cały czas organizację imprezy wspierał radny sejmiku samorządowego województwa łódzkiego Waldemar Wojciechowski, który stał m.in. za pozyskaniem wielu wartościowych rzeczy, które trafiły na licytację i loterię.

Atrakcji było wiele, pisaliśmy o nich w zapowiedzi.

Licytacje cennych nagród na pomoc Kasi Stańczyk

Tego samego dnia, wieczorem w sali kina Fenix w Łowiczu miał miejsce koncert Łowickiej Orkiestry Kameralnej, organizowany z okazji Dnia Kobiet wspólnie przez Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Łowicki Ośrodek Kultury, a skierowany do słuchaczy ŁUTW i środowiska lokalnego. Przy wejściu można było nabyć cegiełkę o wartości 5 zł, całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczono na rehabilitację Katarzyny Stańczyk.

Sala kina była pełna, część osób musiała zająć miejsca na dostawionych krzesłach. Orkiestra zaprezentowała program pt. “W świecie operetki”, a gościnnie zaśpiewali soliści Sylwia Strugińska-Wochowska – sopran i Szymon Jędruch – tenor.


SPROSTOWANIE

W artykule „33 tysiące w 5 godzin”, który ukazał się na str. 23 w nr 11, Nowego Łowiczanina zakradł się błąd. Opisując organizację akcji charytatywnej w Osieku, błędnie przypisałem dostarczenie części ciast KGW w Wiciu. Ciasta upiekły w ilości około 20 i dostarczyły do strażnicy w Osieku panie z KGW Wejsce.

Wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Panie, członkinie KGW Wejsce za pomyłkę – Serdecznie Przepraszam.

Tomasz Bartos


 

 

Komentowanie nie jest możliwe.