W sobotę 14 stycznia w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbył się koncert kolęd, w czasie którego zbierano pieniądze dla 17-letniej Magdy z Łowicza, która choruje na nowotwór.

Koncert kolęd dla Magdy. fot. tb
Koncert kolęd dla Magdy. fot. tb

To kolejna akcja w Łowiczu zorganizowana, aby zebrać pieniądze dla Magdy. Obecnie, jak donosi na stronie facebookowej Wygraj rundę z Magdą, siedemnastolatka czeka na decyzję o operacji, w trakcie której ma zostać usunięty nowotwór. Na stronie You Can Help trwa zbiórka pieniędzy na operację, jak i dalsze leczenie. Obecnie na koncie Magdy jest 286 tys. zł z 372 tys. zł, które są potrzebne.

W sobotę przed publicznością zgromadzoną w sali barokowej zaśpiewali uczniowie Gimnazjum w Popowie, które było organizatorem koncertu oraz podopieczni Kariny Staszewskiej-Sędkowskiej z prowadzonego przez nią Studia Piosenki. W trakcie trwał także kiermasz rękodzieła ludowego. Można było nabyć wyroby przekazane przez łowickie twórczynie ludowe.

W niedzielę 15 stycznia w restauracji Szkiełka na łowickich Błoniach odbędzie się charytatywny maraton fitness, w czasie którego będą zbierane pieniądze na leczenie młodej łowiczanki.

Plakat- Zumba dla Magdy.
Plakat- Zumba dla Magdy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.