Blisko 70 uczestników (w tej liczbie zarówno soliści, jak i członkowie zespołów) zgłosiło się do powiatowego konkursu piosenki patriotycznej „Dla tej, co Niepodległa”. Przesłuchania odbyły się dzisiaj, 8 czerwca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

fot.Tomasz Matusiak
fot.Tomasz Matusiak

Uczniowie różnych szkół powiatu łowickiego śpiewali piosenki nawiązujące dla 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mogły to być piosenki jednoznacznie kojarzące się z walką o niepodległość, jak na przykład pieśni legionowe czy ułańskie, ale też odnoszące się do ojczyzny nie wprost – na przykład „Sen o Warszawie”.

Konkurs został otwarty przez występ części Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, później prezentowali się uczestnicy ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalncyh, a po przerwie z poczęstunkiem, reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych.

Śpiewających oceniała komisja w składzie: Ewa Smerecka, Eugeniusz Strycharski, Zbigniew Światlak. Ich werdykt zostanie ogłoszony jutro, 9 czerwca, o godzinie 11 – także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Po nim planowany jest występ laureatów, na który wstęp jest wolny.
Nagrody zostaną wręczone jesienią, podczas powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskanie niepodległości.

Przegląd został zorganizowany z inicjatywy nauczycielek ZSP nr 3 Małgorzaty Antosik i Anety Wojciechowskiej.

1 komentarz

  1. Brawo wykonawcy. Brawo organizatorzy. Przepięknie, aż serce ściskało. My Polacy mamy powody do dumy.