Od kiedy trwa moda na rękodzieło oraz przedmioty użytkowe, które nawiązują do sztuki ludowej? Jak łowicki folklor wypada na tle Polski i świata? Jakie regiony kulturowe są w naszym kraju najbardziej rozpoznawane?

Marta Wróbel, twórczyni i właścicielka sieci sklepów Folkstar, w swoim biurze w Łowiczu.Fot. Wojciech Waligórski

Na te i inne pytania pytania odpowiadała nam Marta Wróbel – założycielka i właścicielka firmy Folkstar, która ma sieć sklepów w całej Polsce.

Wywiad z przedsiębiorczynią pt. „To jest unikalne, tym możemy się chwalić” publikujemy w cyklu rozmów Nowego Łowiczanina przed 100-leciem niepodległości.

4 komentarze

  1. To nie sztuka ludowa tylko rasowy chinski wyrób.

  2. Jasio ty oszołomie jaki dla ciebie jest prawdziwy dżem skoro twierdzisz że łowicki to wyrób dzemopodobny.

    • To ty Wojtuś chyba dobrego dżemu nigdy nie jadłeś. Byle co jesz i byle co gadasz. To coś to się robi w/g przepisu: tona owoców + 2 tony wody + 0,5 tony cukru +sztuczny zapach + sztuczny barwnik+ beczka pektyn do zagęszczenia

  3. Że niby kto lubi? Żygać się od tego chce. A miasto nic nie robi by chronić łowicką sztukę ludową. Gdzie by człowiek nie pojechał tam wszędzie na straganach pełno łowickich wycinanek lalek, widokówek, kubków , zegarów tylko ani słowa że to łowickie. Kiedyś łowicz kojarzono z bożym ciałem i sztuką ludową na całym świecie. Tera tylko z wyrobem dżemopodobnym