Wszystkie gminy na naszym terenie podjęły w ostatnim czasie decyzje o drastycznym wzroście cen na odbiór odpadów od 1 stycznia 2019 roku. Z poziomu około 9-10 zł za segregowane śmieci od 1 osoby miesięcznie, wzrosły one do 15 a nawet 16 zł.

Fot. Tomasz Bartos

Niektórym samorządom podjęcie tych decyzji przyszło trudno, jednak cena z przetargów, a w gminach wokół Łowicza jedynym oferentem była niemiecka spółka Tönsmeier, podzielona przez liczbę mieszkańców, dała taki właśnie wynik.

Jak na razie jedynie w Łowiczu cen tych nie podniesiono i miasto dokłada do odbioru śmieci przez mieszkańców, choć nie wiadomo, jak długo będzie to możliwe.

Obszerny materiał o tym, jak Tönsmeier argumentuje tak duży wzrost cen i jak o sprawie dyskutowali nasi samorządowcy oraz o tym, co nowego w sprawie budowy zakładu zagospodarowania odpadów w Piaskach Bankowych – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

4 komentarze

  1. ASKSIĘŻAK

    Może wreszcie warto również wyjaśnić różnice między podawaną przez Ratusz liczbą mieszkańców Łowicza a dużo mniejszą liczbą osób, które złożyły “deklaracje śmieciowe”. Która z tych liczb jest brana do kalkulowania kosztów odbioru śmieci na 1 mieszkańca miasta?

  2. nie powinno tak być że jedna firma obsługuje całe miasto. Powinna być jakaś konkurencja. W ten sposób jedna firma monopolizuje rynek i narzuca takie ceny jakie chce, a miasto nic nie może z tym zrobić. Dla miejscowej firmy która nie wygra przetargu, rok bez dochodów to śmierć.

  3. Prosze o informacje kto i za ile osob oplaca podatek smieciowy za mieszkajacych w Lowiczu ukraincow. bialorusinow i in.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.