Od rana na ul. Mostowej w Łowiczu ustawiła się długa kolejka osób, które chcą kupić bilety miesięczne na autobusy PKS. Stoją w niej uczniowie oraz rodzice. Czas stania w niej to 2 godziny, ale kolejka cały czas się powiększa.


O sytuacji poinformowali nas sami pasażerowie, których zirytowało to, że w jedynym miejscu w Łowiczu, gdzie można kupić bilety, klientów obsługuje tylko jedna osoba. Jak się dowiedzieliśmy na miejscu, pracuje ona w godz. 8-15.

Sytuacja powstała , dlatego, że PKS dopiero dzisiaj uruchomił sprzedaż biletów miesięcznych, których niestety nie można kupić w inny sposób np. w internecie. Ma ona trwać tylko przez 3 dni – do środy.

Dotychczas sprzedaż biletów na dany miesiąc prowadzona była przez cały tydzień i zaczynała się w ostatnich dniach poprzedniego miesiąca.

Od września zmienił się rozkład autobusów PKS – kilka linii zostało zlikwidowanych, powstały inne, w ramach rządowego programu, ale jak się dowiedzieliśmy od pasażerów, nadal nie ma połączeń np. do Jeziorka.

Wiele osób, które stoją w kolejce nie ma pewności, czy autobus, którym są zainteresowani w ogóle będzie kursował.

11 komentarzy

 1. Masakra, trzeba brać urlop w pracy, żeby kupić dziecku bilet na autobus. Cofamy się niestety, nie ma możliwości zakupu biletu przez internet. W MZK trzy minuty i po sprawie.

 2. Jaki skandal ? Ludziska … a ktoś pomyślał o integracji ? 🙂 Integrujcie się 🙂

 3. Skandalem jest to że pani obsługujaca nie miała żadnej pomocy. Tylko współczuć tej kobiecie, ile się nawysluchiwała pretensji pod adresem starostwa, kierownictwa PKS-u. Ta kobieta powinna dostać porządna premie za pracę w takich warunkach. Tak naprawdę, osób które jej pomogły można policzyć na palcach jednej ręki. Pan który zaprowadzał porządek w kolejce lub chodził do sklepu rozmieniac pieniądze. Czy nadal uważacie, że ta jedna osoba jest wstanie odpowiadać na tysiące pytań, wklepywac dane drukować bilety, identyfikatory i przyjmować pieniądze. Moim zdaniem przed podejściem do kupna biletu powinny być wydrukowane informatory tras, wtedy klient podchodząc do obsługi biletowej nie zabiera czasu na zbędne pytania. Praca wtedy była by spokojniejsza, szło by to sprawniej i szybciej. Pozdrawiam organizatorów tego dzisiejszego zamieszania 😉, a Panią obsługującą z całym szacunkiem podziwiam za spokój i opanowanie.

 4. Internautka

  Ja stałam w kolejce za biletem ponad 7 godzin. To po prostu skandal!!!!!!

 5. Haha 2 godziny ? Ciężko nazwać 6 godzin stania 2 godzinami. Dużo osob po zamknieciu drzwi sie wycofało lecz bilety mógł kupić kazdy poniewaz zostało ustalone przez centrale ze dzisiaij kazdy ma kupic bilet 🙂 lepiej zrobic jakies nawet dwie kasy

 6. To co dzisiaj bylo to masakra stalismy od godz 11 i niestety nic nie zalatwilismy gdyz pani o 15 zamknela drzwi ale to przeciez czysty zysk dla PKSbo trzeba kupic bilet jednorazowy a tego nikt nie odliczy od biletu miesiecznego.Brawo kierownictwo PKS

 7. Komu przeszkadzało to że autobusy dojeżdżały wszędzie?

 8. W Jeziorku to żabki kumkają

 9. A historykowi to zwisa

 10. Skandal. Miasto powinno dołożyć po kilka połączeń lub linii na MZK i po części rozwiązałoby to problem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.