Między innymi z udziałem plantatorów z powiatu łowickiego odbyły się dzisiaj, 6 października, XXI Dni Kukurydzy województwa mazowieckiego i łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie w gminie Teresin. Przez poletko kukurydzy, na którym odbywała się impreza, przewinęły się tysiące ludzi.

Tegoroczna edycja imprezy odbywała się po hasłem „Kukurydza jest rośliną przyszłości” i obfitowała w wiele atrakcji, którymi były m.in. pokaz zbioru kukurydzy z wykorzystaniem kombajnu, wystawa sprzętu rolniczego, prezentacja firm związanych z rolnictwem, a także kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych. Na scenie przygotowano bogaty program atrakcji kulturalno-rozrywkowych oraz konkursy dla uczestników, w tym m.in. konkurs z wiedzy rolniczej dla uczniów szkół.

Na stoisku organizatora za darmo można było spróbować przysmaków z dodatkiem kukurydzy, pośród których były np. pasztet czy pieczywo. Dużą popularnością cieszyły się gotowane kolby kukurydzy serwowane z dodatkiem masła.

Co roku w imprezie uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10 tysięcy. Na wydarzenie licznie przybywają także plantatorzy oraz wystawcy z powiatu łowickiego. Szczegółowo o tej – coraz popularniejszej w naszym regionie – imprezie napiszemy już w czwartek – 10 października.

Komentowanie nie jest możliwe.