Od tegorocznych Dni Strykowa, które odbędą się 15 i 16 czerwca, dzielą nas już tylko 3 tygodnie. W tym roku ma być to święto z wyjątkową oprawą, ponieważ Stryków obchodzi jubileusz 625-lecia nadania praw miejskich.

Tego, że miasto świętuje, nie sposób będzie nie zauważyć przez cały weekend. Liczne wydarzenia zaplanowane w artystyczno – historyczno – sportowym programie odbywać się będą tym razem aż w czterech miejscach: na pl. Łukasińskiego, nad zalewem, na placu targowym (główna scena) i na Orliku. W sobotę odbędzie się Bieg 625-lecia wokół zalewu, na który już przyjmowane są zapisy. Z kolei w niedzielę, głównymi licami Strykowa przejdzie Korowód 625-lecia, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Nie zabraknie też innych, wyjątkowych akcentów tegorocznego świętowania.

Na scenie Dni Strykowa (plac targowy) pojawią się tak znani wykonawcy jak: zespół Łzy, Mrozu oraz Dawid Kwiatkowski. Będą też mniej popularne, ale za to grające znane melodie zespoły coverowe takie jak: rockowe Latające Talerze, czy wykonująca utwory Roxette – Roxanne. Punkrockową odsłonę święta zapewni zespół KSU

W niedzielę nad zalewem rozbije się średniowieczne obozowisko, na pl. Łukasińskiego uczniowie wystawią inscenizację “Koronacja Króla Jagiełły”, a na głównej scenie wystąpi m.in. zespół Jantar, który zaprezentuje muzykę i taniec średniowieczny. To tylko niektóre przykłady zaplanowanych wydarzeń. 

 

 

 

 

 

2 komentarze

  1. przepraszam że to mówię ale pisze nie ulicami a licami

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.