Kierowcy chcący dziś, 17 maja skorzystać z tymczasowego objazdu, łączącego ulicę Kaliską z ul. Klickiego, muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami, ruch nie będzie się tam odbywał płynnie do późnych godzin popołudniowych.

Łowicz. Utrudnienia w ruchu na łączniku ul. Kaliskiej z ul. Klickiego. fot. tb

Kierownik prac na ul. Dmowskiego i 1 Maja Mirosław Galiński z firmy Trakt z Kutna powiedział nam, że do godziny 18. podległy mu transport musi odebrać z rampy przeładunkowej na dworcu Łowicz Przedmieście kruszywo, które przyjechało koleją.

Zgodnie z porozumieniem z ratuszem firma nie składuje go na terenie przy Kaliskiej, gdzie w Boże Ciało ma stanąć wesołe miasteczko, ale w nowej lokalizacji, sąsiadującej z tymczasowym objazdem.

Niestety deszcze sprawiły, że nie można na niego wjechać. Więc ciężarówki muszą zrzucić kruszywo na drogę, aby spychacz zgarnął je na teren obok. Potem ciężarówka musi wycofać na ul. Kaliską, aby wrócić po kolejną partię materiału. W tym czasie ruch na objeździe jak i na ul. Kaliskiej jest wstrzymywany.

W związku z tymi działaniami już obecnie powstają okresowo poważne utrudnienia w płynności ruchu, zarówno na ul. Kaliskiej jak i na objeździe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.