Niewiele zabrakło młodym podopiecznym trenera Dawida Suta, aby wynieść ze spotkania z UKS Warta Sieradz jr jeden punkt. W meczu 9. kolejki łódzkiej ligi okręgowej orlików E1 rozgrywanym w sobotę, 1 czerwca 2019 roku, MUKS Pelikan-2008 Łowicz przegrał z rywalem 7:8.

Biało-zieloni przegrali jedną bramką, ale spotkanie można uznać za wyrównane, zwłaszcza, że w drużynie zabrakło jednego z podstawowych zawodników, a rywal nie należał do słabych przeciwników, patrząc na tabelę wyników.

Łowiczanie grali z zaangażowaniem, z pewnym pomysłem, ale nie zawsze wszystko wychodziło tak, jak chcieli, co nie umniejsza umiejętności młodym zawodnikom. Tylko w drugiej kwarcie spotkania goście osiągnęli przewagę, a Pelikanowi nie udało się zdobyć żadnej bramki. W pozostałych pokazali się z dobrej strony, wychodząc na remis, a w trzeciej kwarcie wygrywając. Zabrakło jednego gola, żeby zdobyć choć jeden punkt.

– Przegraliśmy, ale uważam, że był to nasz dobry mecz. Graliśmy bez Patryka Banaszczaka i z Fabianem Skowrońskim na bramce, który pierwszy raz w życiu bronił. Pokazaliśmy kilkanaście bardzo dobrych akcji, po których strzelaliśmy gole. Rywale nie podejmowali wielu prób rozgrywania, często opierali swoją grę na dalekich wykopach i zmniejszali ryzyko straty piłki. My rozgrywając piłkę w każdej akcji, takie ryzyko mieliśmy zdecydowanie większe. Na pochwałę zasługuje Paweł Płacheta, który pokazał, że ma duże umiejętności piłkarskie – powiedział trener Sut.

9. kolejka łódzkiej ligi okręgowej orlików E1:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz UKS Warta Sieradz jr 7:8 (2:2, 0:2, 3:2, 2:2); br.: Paweł Płacheta 2 (9 i 55), Eryk Pietrzak (14), Filip Domińczak 2 (38 i 53), Witold Matusiak 2 (40 i 45) – Emilian Tyś (4), Fabian Lis (12), Piotr Sęcerski 2 (19 i 27), Bartosz Sołtysiak (35), Bartłomiej Bilski (42), Wojciech Juchner (51) i Marcel Młodak (56).
Pelikan-2008 I: Szymon Kucharek – Artur Boryna, Szymon Gawlik – Witold Matusiak, Paweł Płacheta, Antoni Haczykowski – Filip Domińczak. Na zmiany wchodzili: Filip Miazek i Eryk Pietrzak.

RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – SPN Diament Zduńska Wola 14:3
TMRF Widzew II Łódź MLKS Widok Skierniewice 1:5

1. MLKS Widok Skierniewice (1) 9 24 84-33
2. RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki (2) 9 21 91-42
3. UKS Warta Sieradz jr (3) 9 19 63-42
4. SPN Diament Zduńska Wola (4) 9   7 34-63
5. MUKS Pelikan-2008 Łowicz (5) 9   6 49-88