W łowickim ratuszu odbyło się dzisiaj,15 maja, spotkanie burmistrza Krzysztofa Kalińskiego z dyrektorami szkół podstawowych, których tematem było ich częściowe otwarcie od 25 maja. Przypomnijmy, że ma ono polegać na prowadzeniu zajęć opiekuńczych dla uczniów klas I-III. Edukacja nadal ma się odbywać zdalnie.

ŁOWICZ. Szkoła Podstawowa nr 1. fot. zastępcze. Ach. NŁ
Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu. Ach. Nowego Łowiczanina

Jak się okazuje zainteresowanie rodziców posłaniem dzieci do szkół jest bardzo małe. Na dzień dzisiejszy chętnych jest około 40, czyli mniej niż do przedszkoli (do których 18 maja wróci około 60 dzieci), choć grupa docelowa liczy około 800 dzieci. Rodzice w każdej chwili będą mogli jednak zgłosić do opieki kolejne dzieci.

– Szkoły się do tego przygotowują, podobnie jak wcześniej robiły to przedszkola. Dyrektorzy podchodzą do tego spokojnie i rzeczowo, ponieważ mieli świadomość, że niedługo może to nastąpić – mówi burmistrz. Czas, w którym nie było dzieci, wykorzystano na przeprowadzenie malowania sal lub inne remonty.

Teraz pozostanie wyposażenie szkół w środki ochrony osobistej dla pracowników. Ratusz przekaże placówkom rękawiczki, maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące.
Zajęcia dla dzieci prowadzone będą w salach lekcyjnych i świetlicach. Będą miały charakter zajęć świetlicowych.

Jedynym problemem, jaki nasuwa się przy takiej formie otwarcia szkół jest pogodzenie prowadzenia zajęć opiekuńczych ze zdalnym nauczaniem. Jak to zostanie zorganizowane – wkrótce się przekonamy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.