Remisem zakończył się sobotni mecz 3. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2 pomiędzy UKS AP Champions Łowicz – GKS Bedlno. Obydwie drużyny zdobyły po jednej bramce i obydwie padły w pierwszej połowie spotkania.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Wyrównany mecz patrząc na wynik, ale z niewielkim wskazaniem na drużynę gospodarzy, którzy dużo częściej utrzymywali się przy piłce. Sytuacji strzeleckich nie brakowało ani jednej, ani drugiej stronie, ale żadna z drużyn nie wykazała się wystarczającą skutecznością, aby zakończyć mecz zwycięstwem.

Pierwsi udany atak przeprowadzili zawodnicy z Bedlna po rzucie rożnym już w 7. minucie gry. Motywacja gospodarzy była bardzo duża i nieco ponad dziesięć minut później doprowadzili do wyrównania wyniku. Bramka padła po rzucie wolnym, a jej wykonawcą był Michał Pawlina. Dobra gra Championsów nie przełożyła się na bramkę po przerwie. Mimo kilku ładnych akcji, wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Cztery punkty po trzech kolejkach w tej lidze daje drużynie Akademii czwarte miejsce w tabeli.  

– Z drużyną GKS Bedlno graliśmy już przed ligą sparing, więc wiedzieliśmy, że jest to bardzo dobra drużyna. Wprawdzie w pierwszym meczu zwyciężyliśmy z nimi 4:0, ale tak naprawdę ten mecz był dużo lepszy w naszym wykonaniu. Oczywiście gorszy był tylko wynik, natomiast sama gra była dużo lepsza. Dużo częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. W pierwszym meczu, tak naprawdę, strzelaliśmy bramki po kontrach, natomiast w dniu dzisiejszym my prowadziliśmy grę i ta gra po tych ostatnich spotkaniach wyglądała zdecydowanie najlepiej. Ciężko natomiast było nam przebić się przez skomasowaną obronę drużyny gości, którzy niejednokrotnie wychodzili z groźnymi kontrami, między innymi od razu w pierwszej sytuacji po zmianie stron, gdy goście trafili w poprzeczkę. Mogliśmy też kilkakrotnie zmienić wynik spotkania, ale zabrakło nam trochę skuteczności w wykończaniu akcji. W ostatniej akcji meczu, przy rzucie rożnym, nasz zawodnik doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale minimalnie przestrzelił. Uważam generalnie, że wynik remisowy i podział punktów jest  jak najbardziej sprawiedliwy, ponieważ obie drużyny miały szansę do tego, żeby przechylić szalę zwycięstwa swoja stronę – podsumował spotkanie trener Ścibor.

3. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2:
UKS AP Champions Łowicz GKS Bedlno 1:1 (1:1); br.: Michał Pawlina (18) – (7).
AP: Kacper Ceroń – Maja Kubel, Jakub Barański, Adrian Kołodziejczyk, Maksymilian Mularski – Michał Pawlina, Kacper Tomaszkiewicz, Filip Olejniczak – Bartosz Lus. Na zmiany wchodzili: Julia Antoniak, Oliwier Pietrzak i Wojciech Szczółko.

MUKS Pelikan-2007 Łowicz – GKS Olimpia Chąśno 3:0 (w.o.)
MKS Unia Skierniewice – LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów 5:1
MLKS Widok Skierniewice – SKS Astra Zduny 19:0

1. MLKS Widok Skierniewice (1) 3 9 45-0
2. MUKS Pelikan-2007 Łowicz (2) 3 9 27-1
3. SKS Astra Zduny (3) 3 6 23-21
4. UKS AP Champions Łowicz (4) 3 4   5-9
5. MKS Unia Skierniewice (7) 2 3   5-17
6. GKS Bedlno (6) 2 1   1-9
7. GKS Olimpia Chąśno (5) 3 0   1-12
8. LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (8) 3 0   2-40


Zaległy mecz 2. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2 (2018.09.12):
GKS Bedlno – MKS Unia Skierniewice (śr, godz. 17.15)
4. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2 (2018.09.15-16):
SKS Astra Zduny – MUKS Pelikan-2007 Łowicz (s, godz. 10.00)
LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów – UKS AP Champions Łowicz (s, godz. 10.00)
MLKS Widok Skierniewice – MKS Unia Skierniewice (n, godz. 15.00)
GKS Bedlno – GKS Olimpia Chąśno

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.

1 komentarz

  1. Championsi do boju!!!