Wynik meczu sparingowego rozegranego w niedzielę, 3 marca 2019 roku, nie świadczy  na korzyść Pelikana-2004 Łowicz. Podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego wysoko przegrali na wyjeździe z MKS Znicz Pruszków, kończąc mecz wynikiem 9:0 (4:0).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Raz się wygrywa, a raz przegrywa. Po zwycięstwie z GKS Bedlno 4:0, tym razem biało-zieloni przegrali i to bardzo wysoko. Nie spisali się w obronie, ale i atak nie stał na odpowiednim poziomie, gdyż nie udało się zdobyć żadnej bramki. Trudno jednak wymagać od drużyny, aby była równorzędnym partnerem do rozgrywek jednego z czołowych zespołów ekstraklasy województwa mazowieckiego. Znicz Pruszków okazał się daleko poza zasięgiem Pelikana.

– Dobry przeciwnik, dlatego taki wysoki wynik. To drużyna z ekstraligi mazowieckiej, czyli z najwyższej ligi na Mazowszu, jedna z czołowych drużyn i to było widać. Mieli przewagę i to oni prowadzili grę. U nas było trochę za dużo indywidualnych błędów. Natomiast sparing był jak najbardziej pożyteczny, bo daje pewien materiał poglądowy. Chłopcy mieli okazję zobaczyć, jak się gra z trudnym przeciwnikiem i myślę, że to będzie dobra lekcja do wyciągnięcia wniosków i do poprawienia pewnych błędów. Ale tak, jak powiedziałem, jestem zadowolony ze sparingu. Pomimo wysokiej porażki niektórzy zawodnicy zagrali na odpowiednim poziomie, niektórzy trochę słabiej i są tego świadomi. Najważniejsze teraz jest uczyć się na błędach  i wyciągać wnioski – podsumował  trener Kutkowski.

Sparing:
MKS Znicz Pruszków – MUKS Pelikan-2004 Łowicz 9:0 (4:0)
Pelikan-2004: Radosław Chrząszcz – Łukasz Pięta, Piotr Strycharski, Filip Stobiecki, Fabian Pliszka – Mateusz Gozdowski, Kacper Stępień – Antoni Knera, Bartosz Wudkiewicz, Mateusz Motyl – Adam Tokarski. Na zmianę wchodzili: Wiktor Matyjas i Błażej Kozłowski.

Sparingi MUKS Pelikan-2004 Łowicz:   
2019.03.09 (s), godz. 14.00: MUKS Pelikan-2004 Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków
2019.03.16 (s), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2004 Łowicz – RTS Widzew Łódź

Komentowanie nie jest możliwe.