W trudnych warunkach rozgrywany był sparingowy mecz pomiędzy MUKS Pelikan-2003 Łowicz a SL Salos Róża-2002-2003 Kutno. W niedzielę było bardzo mroźno i wietrznie, a płyta boiska częściowo oblodzona, co było nie lada wyzwaniem dla zawodników. Mimo dobrej gry, podopieczni trenera Dawida Ługowskiego ulegli rywalowi 2:5, a przełomowa okazała się ostatnia tercja spotkania.

Przez znaczną część mecz, który był rozgrywany w systemie 3×25 minut,  przebiegał na wyrównanym poziomie, choć w drużynie Róży grało kilku zawodników o rok starszych. Pierwszą bramkę łowiczanie stracili krótko po rozpoczęciu, ale stratę nadrobili w drugiej kwarcie po strzale w wykonaniu Krystiana Kruka. Mocno pracowali, aby goście nie przedarli się przez obronę. Niestety doświadczony przeciwnik wykorzystał nadarzającą się okazję i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ostatnia część spotkania obfitowała w gole, z czego kolejne trzy wpadły do bramki bronionej przez Macieja Mionska i Mikołaj Pietrzak, zaś tylko jedną zdobył Bartosz Wojciechowski dla Pelikana. Mimo przegranej nie można rozpatrywać tego pojedynku w kategorii porażki, gdyż gospodarze zaprezentowali się dobrze pod względem piłkarskim.

– Dobry sparing, który był rozgrywany na dość ciężkim oblodzonym boisku. Przeciwnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, który rywalizuje w II lidze wojewódzkiej, ale roczniku 2002. Nasz zespół zaprezentował się dosyć dobrze pod względem piłkarskim i większą część meczu prowadził grę. Po dwóch kwartach było 1:2 dla rywali, natomiast mecz był mocno wyrównany i chłopcy bardzo się napracowali. W ostatniej kwarcie mecz się otworzył i wpadło kilka bramek. Kruk strzelił ładną bramkę z 16 metra silnie po długim rogu, natomiast Wojciechowski dobił strzał Kruka z rzutu wolnego. – skomentował po spotkaniu trener Ługowski.

Sparing:

MUKS Pelikan-2003 Łowicz – SL Salos Róża-2002-2003 Kutno 2:5 (0:1, 1:1, 1:3); br.: Krystian Kruk (30) i Bartosz Wojciechowski (65).

Pelikan: Maciej Mionsek – Szymon Dębski, Jan Zagajewski, Bartosz Wojciechowski, Piotr Lisicki – Marcel Wnuk, Kacper Olak, Paweł Graczyk, Mateusz Kołaczyk – Jonathan Politowicz, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Mikołaj Pietrzak – Antoni Knera, Sebastian Kutkowski, Kacper Styszko, Filip Stobiecki i Kacper Kosmowski.

Sparingi MUKS Pelikan-2003 Łowicz:

2017.02.18 (s), godz. 9.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki

2017.02.22 (śr), godz. 16.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – AP OSiR Żyrardów

2017.02.26 (n), godz. 9.00: GKS Bełchatów – MUKS Pelikan-2003 Łowicz