Kibice Księżaka Łowicz nie mogą narzekać na brak wrażeń w meczu z KKS Polfarmex Kutno. W sobotnim spotkaniu 7. kolejki I ligi koszykówki męskiej drużyna trenera Michała Spychały pokonała gospodarzy 91:82.

To był bardzo wyrównany mecz i nie łatwo było osiągnąć w nim prowadzenie. Pierwszą kwartę dwoma punktami więcej zakończył zespół Polfarmeksu, mimo że niemal pod rząd trzy rzuty za trzy punkty padły w wykonaniu Łowiczan. Najpierw dwa zdoby Michał Samsonowicz, a następnie dołożył Przemysław Tradecki. Za to w drugiej koszykarze z Łowicza mocniej docisnęli i nie tylko odrobili straty, ale na przerwę schodzili z przewagą dziewięciu punktów. I w tej części meczu padły celne rzuty za “trzy” Piotra Robaka, Samsonowicza i dwa Tradeckiego.

Po przerwie gra dalej była zacięta. Obydwa zespoły walczyły o każdy punkt, ale Księżak zdołał utrzymać do końca trzeciej kwarty dziewięciopunktową przewagę. Niestety początek ostatniej kwarty należał do gospodarzy, którzy szybko nadrabiali straty, aż przewaga łowiczan stopniała do dwóch punktów. Zrobiło się naprawdę gorąco. Koszykarze Księżaka nie z takich opałów jednak wychodzili i tym razem również stanęli na wysokości zadania. Skuteczne rzuty wolne, celne podania, zbiórki i bloki przyniosły nowe punkty, które pozwoliły nieco oddalić się od Polfarmeksu i zakończyć mecz zwycięstwem.

– Myślę, że był to fajny, dynamiczny mecz. Zagraliśmy fajne zawody, ale co odeszliśmy na parę punktów to jakiś błąd się pojawiał i tak naprawdę nie mogliśmy się odbić na jakoś więcej. Raz odeszliśmy na jakieś dwanaście – trzynaście punktów i w zasadzie też nam to wszystko zeszło do dwóch. Ale końcówka już należała do nas. Docisnęliśmy naprawdę mocną defensywę na koniec, daliśmy mocne zbiórki i ostatnie akcje wyglądały naprawdę mądrze, bo tego brakowało przy wcześniejszych przewagach. W różnych fragmentach gry różni gracze trzymali na sobie ciężar gry. W pierwszej połowie rzy trójki trafił Tradecki i Samsonowicz, w drugiej natomiast Arkadiusz Kobus tak, że to się bardzo rozłożyło i myślę, że na wyróżnienie nie ma co patrzeć-  skomentował trener Spychała.

Księżak odniósł drugie z rzędu zwycięstwo z niełatwym przeciwnikiem, co daje mu awans na trzecie miejsce w tabeli wyników. Brawo!

7. kolejka I ligi koszykówki męskiej:
KKS Polfarmex Kutno – KS Księżak Łowicz 82:91 (21:19, 16:27, 21:21, 24:24)
Księżak: Michał Samsonowicz 16 (4×3), Piotr Robak 14 (1×3), Mikołaj Stopierzyński 13 (1×3), Łukasz Ratajczak 9 i Mikołaj Grod 6 oraz Arkadiusz Kobus 20 (3×3), Przemysław Tradecki 11 (3×3), Mikołaj Czyż 2 i Michał Świderski.
Najwięcej dla Kutna: Jakub Fiszer 20 (2×3), Karol Nowakowski 18 (2×3) i Bartosz Majewski 13 (1×3).
Sędziowali: Radosław Szagun (Poznań), Mirosław Wysocki (Białystok) i Mateusz Dukiel (Wrocław). Komisarz: Witold Waczyński (Toruń).

MKS Zetkama Doral Nysa Kłodzko – PBG Biofarm Basket Poznań 94:85
KS Górnik Trans.eu Wałbrzych – MUKS Energa Kotwica Kołobrzeg 76:74
WKK Wrocław – GKS Tychy 92:61
STK Czarni Słupsk – Weegree AZS Politechnika Opolska Opole 89:77
MKS Elektrobud-Investment ZB Pruszków – KKK Miasto Szkła Krosno 67:65
KK Timeout Polonia 1912 Leszno – KS Pogoń Prudnik 84:70
Pauza: PTG Rawlplug Sokół Łańcut.

1. STK Czarni Słupsk (1) 7 13 560-520