1,3 miliona złotych wynosi dodatkowa pula pieniędzy na budowę i remonty dróg dojazdowych do pól przyznanych przez zarząd województwa łódzkiego. Pieniądze dostało 65 samorządów z województwa łódzkiego, w tym 6 z powiatu łowickiego.

Umowy z wójtami, burmistrzami oraz starostami zostały podpisane 25 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Zarząd województwa reprezentował Andrzej Górczyński – informuje Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi
Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

– Cieszę się, że udało nam się zwiększyć pulę środków na ten cel. To pieniądze, które ułatwiają rolnikom codzienną pracę – mówił Górczyński.

Rozdysponowana kwota 1,3 miliona złotych przeznaczona jest na zwiększenie dofinansowań przyznanych w czerwcu.

Dodatkowe pieniądze trafią do gmin: Bielawy (zwiększenie o 44 tys. zł), Chąśno (34 tys. zł), Domaniewice (30 tys. zł), Kiernozia (35 tys. zł), gmina Łowicz (10 tys. zł) i Nieborów (34 tys. zł). Dodatkowe pieniądze trafią też m.in. do gminy Oporów w powiecie kutnowskim (30 tys. zł) oraz gminy Bolimów w powiecie skierniewickim (10 tys. zł).

7 komentarzy

  1. Barcy smok bez rolnika byś kamienie jadł i w ubraniach z liści

  2. Kwoty powalają…Na szczeblu powiatowym urzędnicy dostają większe nagrody i premie.Za te pieniądze to jedynie można przyczepę szlaki wysypać na zarwany przepust,i gumowce rozciągnąć.

  3. A do gminy Kocierzew to nie łaska dać?

  4. Nie dawać żadnych pieniędzy, później będą blokować drogi!

  5. A gmina Kocierzew jakąś sumę otrzyma?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.