11 czerwca na terenie Stadniny Koni Walewice kręcono sceny do serialu dokumentalnego “W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty” w reżyserii Tomasza Świątkowskiego.

Tomasz Świątkowski i Kaja Sosnowska. Fot. EWR

Tego dnia od rana ekipa filmowa pracowała w walewickim pałacu, po którym serialową podróżniczkę, aktorkę Kaję Sosnowską, na potrzeby dokumentu oprowadzała Joanna Rudak z SK Walewice, ubrana w suknię nawiązującą do mody epoki napoleońskiej.

Tego dnia na planie filmowym zastaliśmy obydwie panie, reżysera Tomasza Świątkowskiego, operatora Jacka Knoppa, dźwiękowca Piotra Kolosa i organizatora planu Michała Lasotę. Scena, do której przygotowań mieliśmy okazję się przyglądać, obejmowała powitanie podróżniczki w pałacu i zaproszenie jej do zwiedzania Apartamentu Napoleońskiego.

Joanna Rudak i Kaja Sosnowska. Fot. EWR

Producentem serialu jest Polska Fundacja Artystów Scenicznych “Plac Teatralny” z Poznania, której prezesem jest Filip Frątczak.

Na realizację serialu producent pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Serial zostanie pokazany w regionalnym i ogólnopolskim paśmie TVP3, na antenach TVP Polonia i łódzkiej Telewizji Toya.

Praca na planie. Fot. EWR

Więcej o tym ciekawym przedsięwzięciu piszemy w Gazetowym wydaniu “Nowego Łowiczanina” oraz e-wydaniu.

Po 24 czerwca zaplanowano kręcenie zdjęć w Łowiczu. 

Praca na planie. Fot. EWR
Próba przed kręceniem sceny . Fot. EWR
Tomasz Świątkowski i Joanna Rudak. Fot. EWR
Serialowa podróżniczka w pałacu w Walewicach. Fot. EWR

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.