Budowa dużego domu przedpogrzebowego ruszyła na działce w sąsiedztwie cmentarza Św. Ducha. Wiele lat temu był tam plac manewrowy jednej ze szkół nauki jazdy.

Plac budowy w sąsiedztwie cmentarza
Plac budowy w sąsiedztwie cmentarza

Działka ta od dawna należy do łódzkiej firmy pogrzebowej H. Skrzydlewska.

Budynek ma mieć powierzchnię ponad 1 tys. m2. Planowane jest tam umiejscowienie m.in. kwiaciarni, sali wystawowej trumien, chłodni na zwłoki oraz kaplicy. Powstaje w tzw. systemie gospodarczym. Aktualnie zalewane są fundamenty.

Dom przedpogrzebowy ma zostać uruchomiony w 2020 roku.

Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

9 komentarzy

  1. Cieszę się że jakaś konkurencja dla P. Słomianej, bo do tej pory to miała monopol na wszystko ,co jest związane z pochówkiem , z chłodnią włącznie, mam nadzieję na konkurencyjne ceny….i choć to brzmi strasznie ale wszystkich nas to dotyczy….

  2. Nareszcie będzie w Łowiczu renomowan firma,a nie opryskliwa obsługa od słomianej !

  3. Wreszcie nie będzie to zarośnięte

  4. z widoku tych fundamentów to nie wydaje mi sie ze to 1000 m2,może przejęzyczenie ,może to 100 m2

  5. Porządny balsamista by się przydał byśmy byli w końcu chowani jak należy, wystawiani dla bliskich w sposób higieniczny by nie jadły nas robale bysmy sie zasuszyli i wyschli….. To co sie dzieje na chwilę obecną to masakra….

    • Balsamowanie to dla milionerow,jesli nie chcesz aby jadły Cie robale,proponuje-kremacje,na każdą kieszen.A do tego-życze Ci sto lat życia!

  6. Konkurencja dla Słomianej?Znow be dzie afera”skorkowa”?W tym “biznesie nie ma sentymentow,wszystkie chwyty dozwolone!

  7. Szkoda że nie powstanie kaplica dzięki której u schyłku swego życia mógłbym mieć świecki pogrzeb w tym świętym mieście…