W południe Apel Poległych oraz odsłonięcie pamiątkowego obelisku, zaś wieczorem koncert pieśni patriotycznych i zwieńczenie wielomiesięcznego niepodległościowego projektu – tak Domaniewice świętować będą setną rocznicę odzyskania niepodległości w najbliższą niedzielę, 11 listopada.

Niedzielne obchody rozpoczną się Mszą św. w kościele św. Bartłomieja o godzinie 12.00. Po nabożeństwie będzie miał miejsce Apel Poległych pod pomnikiem, upamiętniającym poległych w walkach niepodległościowych mieszkańców Domaniewic. W tym miejscu nastąpi również złożenie kwiatów. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się na skwer im. “Stulecia Odzyskania Niepodległości”, gdzie odsłonięty zostanie i poświęcony pamiątkowy obelisk.

W Dniu Niepodległości w gminie nie zabraknie również uniesień muzycznych. Od godziny 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach planowany jest koncert patriotyczny pt.: “Mój kraj szczęśliwy…”. Na scenie pojawi się Katarzyna Sut oraz Zespół Pieśni i Tańca “Kalina”.

Niezwykły wieczór będzie również okazją podsumowania, realizowanego od lipca projektu “Świętujmy z Niepodległą!” w ramach którego przez wiele miesięcy organizowano prelekcje, czy rajdy.

Komentowanie nie jest możliwe.