Rodzinny rajd pieszy, wodne zabawy, animacje na wesoło w plenerze, zwiedzanie parków rozrywki oraz ogrodu zoologicznego – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie na zakończenie wakacji przygotował dla dzieci i młodzieży Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach.

Tradycyjna akcja wspólnego zakończenia wakacji rozpoczęła się dziś (26 sierpnia) i potrwa przez cały nadchodzący tydzień. W pierwszym dniu chętni wzięli udział w wyprawie do Parku Rozrywki w okolicach Piaseczna, gdzie podziwiali m.in. pojazdy bajkowe i filmowe, a przy okazji odwiedzili strefę Jurassic Park.

Akcja na zakończenie wakacji to już tradycja w Domaniewicach. W zeszłym roku dzieci w ramach podobnej akcji odwiedziły m.in. Magiczne Ogrody koło Puław. fot. GOK Domaniewice

Już jutro, 27 sierpnia, zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Domaniewic będą mogli wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Pieszym pt.: “Idzie żołnierz borem, lasem…”. Będzie to rodzaj wycieczki połączonej z prelekcją historyka oraz przewodnika turystycznego. Uczestnicy wspólnie maszerować będą w stronę jeziora Rydwan, gdzie znajduje się cmentarz poległych w Bitwie nad Bzurą. Rajd będzie okazją upamiętnienia okrągłej rocznicy wspomnianej bitwy, a także 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Start wydarzenia o godzinie 16.00 na terenie GOK-u w Domaniewicach.

W kolejnych dniach dzieci skorzystają z możliwości wodnych balonów, a także z bogatej oferty animacji czy warsztatów plastycznych. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny. Odpłatnie zorganizowana zostanie z kolei wycieczka do ZOO Safari w Borysewie, gdzie mali mieszkańcy gminy udadzą się w czwartek (29 sierpnia).

Wakacyjna akcja zakończy się w najbliższy piątek (30 sierpnia) pełnym animacji piknikiem “Ale Frajda!”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.