Moc atrakcji czekała dziś, 27 maja, na uczestników Domaniewickiej Majówki. Nie brakowało emocji sportowych, prezentacji artystycznych, smacznego jadła i dobrej muzyki. 

Majówkowe wydarzenia sportowe rozpoczęły się od rana – startem IV Wiosennego Crossu Domaniewickiego pod patronatem Mistrza Olimpijskiego Zbigniewa Bródki, który osobiście prowadził konkurencje dla dzieci i młodzieży na stadionie.

Dla sportowych zapaleńców atrakcją była możliwość sprawdzenia swoich sił w duathlonie, łączącym jazdę rowerem z bieganiem. Zawodnicy przyjechali z różnych stron Polski, np. zwycięzca duathlonu – z Gostynina. 

W budynku szkoły, na sali gimnastycznej, również od rana przez cały dzień odbywały się Ogólnopolskie Zawody w Układaniu Kostki Rubika, organizowane przez Cube Factory Leauge z Łodzi, po raz pierwszy w Domaniewicach, przy zaangażowaniu nauczycieli i młodzieży szkolnej. W innej sali w południe wystartował Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Domaniewice.

Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami, zlokalizowanymi w rejonie plenerowej sceny rozpoczął się o 14.00. Dla uczestników majówki tańczyła i śpiewała domaniewicka Kalina, prezentująca się w zupełnie nowym programie góralskim oraz w tańcach latynoamerykańskich, do których zespół powraca po kilkuletniej przerwie i – trzeba przyznać – był to występ mistrzowski!

Na scenie śpiewała Patrycja Jakubiak, kabaretowy popis dały panie z KGW Rogóźno wspierane przez koleżanki z KGW w Krępie, występowały też inne utalentowane wokalnie i muzycznie osoby, animatorzy zabawiali dzieci, wręczano nagrody dla zwycięzców licznych konkursów…

Wielu widzów przyciągnął tradycyjny Turniej Wsi, który zwyciężyła drużyna z miejscowości Skaratki Pod Las.

Wieczór upływa pod znakiem koncertów zespołów: Sounds of Boney M, Cosmo i Agenci07

Więcej o Majówce Domaniewickiej napiszemy w gazetowym wydaniu “Nowego Łowiczanina”, a teraz zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć: 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.