Krzysztof Puwalski, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych Jednostki Wojskowej GROM będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu Tajne/Poufne, jakie odbędzie się w piątek 18 października o godz. 19 w sali kina Fenix. Warto zostać do końca, aby obejrzeć prezentację wyszkolenia psów.

Materiały prasowe ŁOK

Na spotkaniu poruszona zostanie tematyka psów bojowych Sił Specjalnych, wykorzystywanych m.in. przez Jednostkę Wojskową GROM. Te specjalnie wyszkolone czworonogi walczą u boku operatora, wykrywają materiały wybuchowe, potrafią przetrwać w każdych warunkach terenowych oraz pogodowych.

Organizatorzy przekonują, że spotkanie będzie atrakcyjne zarówno dla laików, którzy oczekują na fascynujące historie z placu boju, ale także dla znawców tematu. Ich zdaniem, obowiązkowo powinni się na nim stawić uczniowie klas mundurowych, którzy na poważnie myślą o służbie wojskowej.

Ponadto organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą karmy dla psów, którą zbiorą członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 PP i dostarczą później do Schroniska dla Zwierząt w Łowiczu.

Materiały prasowe ŁOK

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.