Mszą św. sprawowaną przez bp Wojciecha Osiala w kościele parafialnym w Bednarach rozpoczęły się dzisiaj, 9 września o godz. 12. dożynki powiatu łowickiego i gminy Nieborów w tej miejscowości. 

Wzięły w nim udział delegacje z wieńcami z wszystkich gmin powiatu łowickiego, kilkanaście pocztów sztandarowych, chór i kapela zespołu Blichowiacy oraz zaproszeni goście.  

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej poświęcił dożynkowe wieńce. Wcześniej w kazaniu mówił, że dożynki to taki czas, w którym będzie czas na zabawę, ale najpierw trzeba w skupieniu podziękować Bogu za plony. Mieszkańcy Księstwa Łowickiego zawsze charakteryzowali się pobożnością – święcili ziarno do siewu i robili znak krzyża, zanim zaczęli siewy. Do Boga wznosili swoje modlitwy, który dotykała ich susza lub inna klęska i Bogu dziękowali za plony.  

Z kościoła uczestnicy mszy św. przeszli na pobliski cmentarz, żeby złożyć kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku i obeliskiem poświęconym strażakom – ochotnikom. 

W dalszej części imprezy, która odbywa się na boisku przy szkole w Bednarach przewidziano: od godz. 13.40 – obrzęd żniwny w wykonaniu zespołu Boczki Chełmońskie, 14.15 – oficjalne powitanie i przemówienia okolicznościowe, 15.40 – koncert Zespołu Śpiewaczego Bednary, 16.00 – występ Blichowiaków, następnie Zespołu Kiernozianie. 

Gwiazda imprezy – Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, wystąpi w godz. 17-19. Ostatnim punktem programu będzie potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Thrill. Będzie ona trwała od godz. 19 do 21.  

 

 

9 komentarzy

  1. ja bym tak hop już teraz nie mówił, poczekajmy, zobaczymy

  2. Do rasy panow z Pis nie lekajcie się. Dacie radę.

  3. Dozynki zazwyczaj odbywaja się we wrzesniu. A dziekijemy pis z termin wyborów. Podziekujemy wam jeszcze przy urnach.

  4. Ostatnie pożegnanie w Bednarach.My to już nie naród durny i nie polecimy do urny.

  5. Mamy tych panów już dosyć,,niech pakują walizki i na peron kaliski”

  6. “Nasz “,”ukochany “poseł opuścił kongres PSL bo tam mało chlania.

  7. Bardzo efektowne rozpoczęcie kampanii wyborczej PSL-u w powiecie i gminie, w sporej części za budżetowe pieniądze. Także pod szyldami Porozumienie Łowickie (PSL + Krzysztof Górski) i KWW Nieborów (m.in. kandydat na wójta Nieborowa Jarosław Papuga z PSL). Nawet nasz kochany pan poseł odpuścił sobie kongres wyborczy PSL w stolicy, żeby w Bednarach wesprzeć Krzysztofa Figata i spółkę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.