W tym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi zapadła decyzja ważna dla naszego regionu – tegoroczne Dożynki Wojewódzkie zostaną zorganizowane w Walewicach.

Odbędą się one w niedzielę 25 sierpnia na udostępnionym przez Stadninę Koni Walewice terenie padoków przy alei prowadzącej do pałacu. Harmonogram dożynek jest jeszcze ustalany i bardziej szczegółowo napiszemy o nim przed imprezą.

Organizatorem Dożynek Wojewódzkich będzie Starostwo Powiatowe w Łowiczu (Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej), a współorganizatorem – Gmina Bielawy.
Z lokalizacji święta w Walewicach cieszy się członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński.
– To ważne, że Dożynki Wojewódzkie odbędą się w tym rou na północy województwa, na Ziemi Łowickiej, która ma wspaniałą tradycję rolniczą, a pobliski region kutnowski – ponad stuletnią tradycję produkcji maszyn rolniczych – usłyszeliśmy od Andrzeja Górczyńskiego 26 lipca – Dożynki to przede wszystkim podziękowanie rolnikom za pracę, za to, że mimo suszy, udało im się zebrać plony.

Andrzej Górczyński chciałby włączyć w Wojewódzkie Święto Plonów szeroko rozumianą promocję żywności wysokiej jakości, powstającej na terenie naszego województwa.
Więcej o planowanym wydarzeniu napiszemy w gazetowym wydaniu i e-wydaniu Nowego Łowiczanina.

Walewice, aleja do pałacu. Fot. EWR

4 komentarze

  1. No jaaasne, w Walewicach można dobrze pojeść i pochlać… zawszeć co pałac, to pałac i od pospólstwa się można odizolować

  2. Polak potrafi, wszędzie drugie dno znajdzie.

  3. Magdalena

    Ciekawe kto przyjedzie? Stawiam na Arłukowicza i Lubnauer 😀 Dostali łomot w Stalowej Woli to może na wsi się im poszczęści. Oni chętnie uzdrawiać będą 🐎

  4. alter 85

    Wszystkie chlopskie imprezy PiS bedzie organizowac w Lowiczu i okolicy. Szajber, Michalak (slucham i sluze) oraz Kasiorek maja jedno zadanie – odbic i utrzymac elektorat, ktory najwyraźniej ceni tak prymitywne fajerwerki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.