Nie tylko skansen ucierpiał w wyniku nawałnicy, która wczoraj, 29 sierpnia, przeszła przez Maurzyce w gminie Zduny. Poważne szkody uczyniła też w jednym z prywatnych gospodarstw, uszkadzając w nim kilka budynków, w tym element konstrukcji dachu domu.


Najbardziej zniszczony został natomiast budynek inwentarski, w którym całkowicie zniszczona została więźba dachowa, zerwane też zostało blaszane poszycie. Wiatr przewrócił murowany szczyt budynku, który zgniótł jego konstrukcję. Strażacy, gospodarze oraz ich sąsiedzi ewakuowali z budynku 25 sztuk bydła – w tej są one trzymane na podwórku, ponieważ w całym gospodarstwie nie ma budynku, w którym mogłyby się znaleźć, a który nie uległ uszkodzeniu.

W pomoc gospodarzom okazała rodzina, znajomi, sąsiedzi, osobiście zaangażowali się także wójt gminy Zduny Krzysztof Skowroński i sołtys Maurzyc Witold Jabłoński.

 

7 komentarzy

  1. Wieńca brak. Krowie mocowane do cegły. Ot i przyczyną zniszczeń. Równie dobrze można budować z papieru.

  2. To co przeszło przez powiat to była trąba powietrzna. Ja akurat jechałem po drodze wysadzonej drzewkami. Gałęzie spadały na drogę blokując przejazd, wycieraczki nie dawały rady tak lało. Grad wielkości jajek. Koszmar. Zdążyłam przejechać a za mną przewróciło się drzewo.

  3. Tomasz Matusiak

    Rzeczywiście, wójt gminy Zduny ma na imię Krzysztof, a nie jak napisałem Dariusz.
    Za pomyłkę przepraszam

    Tomasz Matusiak

  4. szanowna redakcjo wójt gminy zduny to Krzysztof Skowroński, a nie Dariusz Skowroński jak jest napisane w tekście. Należałoby to poprawić i przeprosić za pomyłkę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.