Uroczysta procesja drogi krzyżowej, tradycyjnie zorganizowana ulicami Głowna, zgromadziła rzesze wiernych, który w ten sposób zechcieli przeżyć Wielki Piątek.

Droga krzyżowa to w kościele katolickim nabożeństwo wielkopostne, odtwarzające drogę Jezusa Chrystusa na śmierć – i dalej – ku zmartwychwstaniu. Droga podzielona jest na 15 stacji, a z nich każda oznacza postój i refleksję nad wydarzeniem, które opisuje.

Tegoroczna głowieńska droga krzyżowa wyruszyła nieco po godz. 20.00 spod kościoła św. Jakuba Apostoła, by następnie ulicami Rynkowskiego, Kopernika i Solskiego przejść do kościoła św. Barbary na Osinach. Na każdej z piętnastu stacji zmieniały się osoby niosące drewniany krzyż. Najpierw byli to księża, następnie nauczyciele katecheci, dzieci, ojcowie, młodzież akademicka, dziewczęta… Każdej stacji towarzyszyła modlitwa i religijna refleksja, nierzadko nad losem chrześcijan prześladowanych z powodu wiary we współczesnym świecie. 

Krzyż tradycyjnie prowadzony był w asyście harcerzy z pochodniami. Oprawy drogi dopełniały lampiony niesione przez wielu uczestników nabożeństwa. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.