Od godz. 20. SKR ze Zdun non stop odśnieża drogi powiatowe na terenie gmin Bielawy i Zduny. Mimo to nieprzejezdne są drogi: Sobota – Walewice, w Janinowie, do Borówka, w Złakowie Nowym, Złakowie Borowym, Wiskiennica Górna i Dolna, Sobota – Bąków. Prezes spółdzielni Zenon Szymański mówi, że sytuacja zostanie opanowana dopiero teraz, jak przestanie wiać i padać.
Na zmianę pogody liczy też prezes SKR w Kocierzewie Jerzy Wróbel. Wszystkie odśnieżane przez spółdzielnię drogi są trudno przejezdne. Najgorsza sytuacja jest na drodze Łowicz –
Błędów pod samym Łowiczem oraz na drodze do Kompiny. Pracujemy na pełnych obrotach, ale jest dużo gorzej niż w poniedziałek. Od rana staraliśmy się dobrze odśnieżyć drogę do Kocierzewa, teraz zajmujemy się pozostałymi. Gdy opanujemy sytuację, trzeba będzie odśnieżone drogi poszerzać.
SKR w Kocierzewie ma dodatkowy problem, bo na terenie bazy nie ma jednej fazy, więc nie można zatankować pojazdów, bo nie działa dystrybutor. Awaria została zgłoszona do Zakładu Energetycznego, ale trzeba czekać na jej usunięcie.

(mwk)

Komentowanie nie jest możliwe.