Andrzej Jankowski i Witold Kosmowski stanowić będą skład drugiej tury wyborów na burmistrza Strykowa, które odbędą się 4 listopada. To już oficjalna wiadomość potwierdzona przez tutejszą Miejską Komisję Wyborczą.

Witold Kosmowski, Andrzej Jankowski

Ubiegającemu się o reelekcję burmistrzowi Andrzejowi Jankowskiemu nie udało się uzyskać w niedzielnych wyborach przewagi wynoszącej ponad 50%. Łącznie Andrzej Jankowski otrzymał 2.747 głosów. Spośród pozostałej trójki kandydatów na fotel burmistrza, czyli: Anety Kurczewskiej, Krzysztofa Bandurowicza i Witolda Kosmowskiego, największe poparcie uzyskał Witold Kosmowski, na którego głosowało 2.067 osób.

Głosy na tych dwóch kontrkandydatów w poszczególnych okręgach rozłożyły się na tyle charakterystycznie, iż można potwierdzić, że miasto głosowało na Witolda Kosmowskiego, natomiast gmina – na Andrzeja Jankowskiego. Najprawdopodobniej jedyny wyjątek w terenach wiejskich stanowił wynik głosowania w Warszewicach, gdzie Witoldowi Kosmowskiemu również udało się uzyskać przewagę.
Kontrkandydat urzędującego burmistrza ubiegał się jednocześnie o mandat radnego Rady Miejskiej Strykowa w swoim okręgu nr 1 i wszystko na to wskazuje, że go uzyskał.

Burmistrz Andrzej Jankowski komentując w rozmowie z WG wczorajsze rozstrzygniecie wyborców powiedział, iż brał pod uwagę druga turę, przede wszystkim ze względu na to, że o fotel burmistrza ubiegało się aż 4 kandydatów, co niosło za sobą prawdopodobieństwo rozproszenia głosów. Andrzej Jankowski wspólnie ze swoim sztabem podsumował już dotychczasową kampanię, którą uważa za bardzo udaną. O strategii na najbliższe 2 tygodnie nie chce jeszcze mówić.

Witold Kosmowski powiedział nam, że przede wszystkim bardzo cieszy się ze swojego wyniku w wyborach do Rady Miejskiej Strykowa oraz tego, że weszli do niej inni nowi ludzie, również z jego komitetu. Do drugiej tury wyborów na burmistrza podchodzi “na roboczo”, co oznacza, że będzie się starał poprawić swój wynik w terenach wiejskich. Chce położyć większy nacisk na prezentację swojego programu. Zapowiada, że za 2-3 dni rusza w teren.

Akualizacja 

Oficjalne procentowe wyniki kandydatów na burmistrza Strykowa to: Andrzej Jankowskie 45,91%, Witold Kosmowski – 34,54%, Aneta Kurczewska – 10,83%, Krzysztof Bandurowicz – 8,72%

 

90 komentarzy

 1. Jeden pozytywny wyraz twarzy drugi mlodszy wypisz wymaluj macierewicz

 2. Chcę Burmistrza spokojnego, uprzejmego ale konkretnego i zdecydowanego. Chcę by dokończył to co jest rozpoczęte z czym się ja identyfikuje. Doświadczenia nabywa się latami. Takim kandydatem jest Burmistrz Andrzej Jankowski.
  Nie akceptuję kandydatury Kosmowskiego z powodów o których pisały min. Wieści przedstawiając życiorys Kosmowskiego. Nie ufam osobom, które są tak zmienne. Niech Kosmowski popracuje merytorycznie jako radny to może w następnej kadencji go poprę.

  • Bogdan Sitnicki

   A co wynikło z panowania Jankowskiego?
   Wyprzedana polska ziemia w obce ręce, a do baraków zapędzona tania siła robocza. Niezdrowe powietrze i chory zamiar przysypania części zalewu od strony wschodniej, celem wybudowania dwóch kolejnych mostów obwodnicy, obok dwóch istniejących dla autostrady. Jankowski to władca arbitralny i będzie szedł “po trupach”, aby utrzymać władzę – służebność dla ludzi i ich zdrowie mu nie po drodze! On kasiorę liczy.

 3. Odnośnie Pana Jakowskiego.Jak wiecie burmistrz rządził 12 lat.Czy ktoś z tych mądrych którzy na niego głosowali wiedzą, że w Strykowie instnieje coś takiego jak Jednostka Robót Publicznych?To dzięki tym ludziom(ciężko pracującym)mamy tak czysto w mieście, opielone, odśnieżone. Ale ci ludzi nawet nie maja gdzie zjeść śniadania czy ogrzać się zimą.Śniadania są jadane ze szczurami wśród kontenerów do których wrzucane są śmieci.Nie do pomyślenia żeby to w XXI wieku ludzie ciężko pracujący jedli śniadania na wysypisku!Przepraszam czy Burmistrz o tym przez 12 lat nie wiedział?

 4. Tak naprawdę największe bagno w tym momencie robią ludzie od promocji kampanii Pana Andrzeja Jankowskiego !!!!
  To oni hejtują wszystko, gdy ktoś ma odmienne zdanie. Wywlekają brudy gdzie swoich nie widzą. CZAS SIĘ KOCHANI POGODZIĆ że nastąpi zmiana burmistrza. Wiem, że boicie się o swoje stołki i będziecie robić wszystko by tylko obrzucić błotem wymyślnym.

  P.S: Największą dla Was porażką jak dla mnie było wysyłanie listów Pani Motylińskiej !! TO BYŁO MEGA ŻENUJĄCE I NIE ŻYCZĘ SOBIE TAKICH WIĘCEJ W SKRZYNCE.

  • Pozdrawiam :)

   A ja w przeciwieństwie do Pana Obywatela za list bardzo dziękuję – lektura skądinąd bardzo ciekawa (polecam niezdecydowanym). Zbiór bardzo zgarbnie przytoczonych faktów, z którymi ciężko polemizować – jakoś nie dotrzegłam tam hejtu – natomiast widzę, że jest chyba bardzo niewygodny (prawdpodobnie dlatego, że bardzo zgrabnie obala wszelkie teorie spiskowe snute w biuletynie “informacyjnym” P. Kosmowskiego i rewelacje radośnie rozpuszczane pocztą pantoflową).

 5. Wizualizacje wizualizacjami jak ktoś dobrze nie umie czytać lub czyta bez zrozumienia to jego problem. Ja po prostu widzę co się dzieje jak ma się godnego przeciwnika i nie umie się pogodzić z porażką. Jankowski podobno dla ludzi i z ludźmi teraz przed drugą turą. Trzeba się ukoić wyjść na rynek z własnymi radnymi bo nie poszło!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Pozdrawiam :)

   Domyślam się, że chodziło o “ukorzyć”…ech ta autokorekta. Bardziej przemawia do mnie taka forma niż ta uprawiana przez zwolenników Pana Kosmowskiego – czyli agitacja od domu do domu i rewelacje szeptane z ucha do ucha. Pogłoski o godności przeciwnika wydają się być mocno przesadzone – skoro ten musi chywtać tak tanich chywtów…no coż wiodczenia dobry program nie wystarczy, lepiej opluć błotem w nadziei, że chociaż część się przyklei…

 6. Czytam te bzdury i nie wierze. Ktos celowo miesza ludziom w głowach. Żadnych parkingów podziemnych pod domem kultury nie bedzie Sala gimnastyczna przy SP nr 1 nie jest budowana na potrzeby kampanii bo jak by tak było to by ją postawiono pół roku wcześniej. Oj widzę ze jednak boli ze coś w Strykowie będzie. Są dostępne informacje i wizualicje, wystarczy przeczytać. Zapewniam że to nie boli

 7. W Strykowie już nie urzędował (i to na własne życzenie zresztą ) , ale jako radny powiatu pierwszy do przetargu stanął (a przecież to Starosta ogłasza informację o takowym przetargu)….
  A co do położenia i inwestorów – jakoś poprzednie ekipy nie potrafiły należycie wykorzystać tego faktu, mimo że tak wtedy jak i teraz też Gmina dalej leży przy skrzyżowaniu autostrad (tutaj nic się nie zmieniło… tylko okoliczności i warunki dla rozwoju biznesu jakby lepsze odkąd rządzi Jankowski)

 8. Edytko a co ty Wioletta jesteś, ziemię to chciał kupić jak go nie było już w Strykowie, nie wprowadzaj ludzi w błąd.
  Inwestorzy sami się zgłaszają, w ich imieniu działają pośrednicy którzy zarabiają na tym krocie. O jakiej inteligencji Piotr mówi przy tworzeniu planu zagospodarowania, nie tworzy go burmistrz tylko pracownicy urzędu przy konsultacji radnych i burmistrza. A skoro Pan tak twierdzi, to widać tą inteligencję jak zabudował Stryków magazynami,że wszedł już do miasta. Zaraz nie będzie czym oddychać. A chcecie poszerzać miasto, gdzie.

 9. Teraz jak druga tura wyborów postraszyła to okazuje się, że będzie się budowało halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie. Oczywiście na szybko będzie rozpoczęta budowa sali na Wrzasku. A kandydat na burmistrza p. Jankowski w czasie pracy chodzi po targowisku w Strykowie i się promuje. Wszystko po to by kolejne 5 lat przesiedzieć i nic nie zrobić. Czas na realne zmiany. Strykowianie nie dajcie się omamić Głosujmy na p. Witolda Kosmowskiego!!!

 10. Zdziwienie że gmina głosowała na p. Jankowskiego moje nie bo tam środki choć zawyżone to idą ale na co na sale wiejskie w których dochodzi do kłótni i rozłamów, z trzy sale gimnastyczne . A co ze Strykowem co z dziećmi, które na zajęcia gimnastyczne muszą wyjeżdżać na basen czy sale wiejskie by móc uprawiać sport. Od 8 lat słyszę o domu kultury, kompleksie sportowym i gdzie to wszystko jest. No tak ciągle plany…….. Niemoc!!!

 11. A co burmistrz Jankowski by zrobił gdyby nie miał takiego budżetu. Nic !!!!!!!!!!! Są gminy które nie posiadają takich pieniędzy a wiele więcej się dzieje na ich terytorium. Można to dokładnie zauważyć na naszych sąsiadach – Brzeziny, Głowno, Ozorków nie posiadają takich środków a miasta rozwijają się pod każdym względem. A u nas co? I znów nic!!!!!

  • Pozdrawiam :)

   Pani Agnieszko, jak słusznie Pani zauważyła bez tego budżetu niewiele można zdziałać, więc tym bardziej chylę czoła przed Panem Jankowskim i całą resztą “emerytów”, którym udało się w ciągu ostatnich dziesięciu lat podnieść go do tak wysokiego poziomu. Wiem, że łabędzie na Zalewie Głowieńskim mogą robić wrażenie, ale dla mnie chyba ważniejsze jest to, że jako Strykowianka nie muszę się teraz martwić o pracę, bo warunki w tym względzie są nieporównywalnie lepsze niż tych 10 lat temu.

   • Tak Tak – przyjemnie poczytać o szczęściu jakiego Pani dostąpiła dzięki burmistrzowi Andrzejowi Jankowskiemu – rusz głową!!!

 12. Dlaczego w urzędach pracują emeryci z wysokimi emeryturami!!!! Pani Motyliśka może dosyć już .Nie ma w miescie młodych ludzi ,którzy zastąpią Pani stanowisko!!!!
  Uważam że Kosmowski dobrze chce zacząc od wyrzucenia STAREJ kadry z urzędów .
  Dlaczego w miescie nie powstają nowe bloki ,mamy tyle gruntów,ludzie by kupili ,muszą mieszkania kupować w Łodzi ,albo w Bratoszewicach .Ciężko takie bloki wybudoawać nawet jak w BRATOSZEWICACH!!!
  DOŚC JANKOWSKIEGO LENIWYCH RZĄDÓW!!!

 13. Przy takiej ilości magazynów ,żeby nie było w miescie obiejtu sportowego ,kompleksu basenów ,gdzie każdy prawie ma karte multi sport .!!! Trzeba jezdzić do Brzezin lub Ozorkowa na pływalnię ,bo nasza gminę nie stać na dofinasowanie basenu .W Brzezinach dzieci mieszkańców miasta wchodzą na basen za 3zł ,a w innej gmienie dzieci do lat 12 wchodza za darmo!!!! To jest dbanie o mieszkańców i inwestycja w dzieci .
  Panie Kosmowski w Panu NADZIEJA!!!!

 14. Ludzie ,co zrobił dla miasta Pan JANKOWSKI??
  ZALEW STOI PUSTO ,ŻADNYCH IMPREZ ,WYPOŻYCZLNIA ROWERÓW ZAMKNIETA ,DOM KULTURY LATEM NIECZYNNY !!!!
  ŻADNEJ PŁYWALNI,AQAPARKU NIE MA!!!!
  trzeba do innej gminy jeździć !!
  To jest dobre żadzenie ?
  Nawet ścieżki rowerowej na Cesarkę nie ma !!1
  Dzieci snują się i nie maja co robić .Jankowski i cały urzad emerytów dosyć ,głosuję na Kosmowskiego !!
  Niech zrobi porzadek w końcu w tym zabitym mieście .

 15. Burmistrzem tylko P. K!!!! Łódź wciągnie Stryków i będzie gitara. Zero problemu z dużym budżetem, inwestycjami. Będzie siedział ze swoimi przyjaciółkami , dorabial się i śmiał z naiwności ludzi. A później będziemy słyszeć co to się stało, kto zagłosował i na niego , ja przecież nie głosowałem. Brawo Wy co niektórzy to moi ziomale. Ogarnijcie się !!!

 16. Zbyszek z mieszkańcami wsi

  Ja Andrzeja znam jeszcze z 90 lat, kolegowałem się i wiem jakim jest dobrym człowiekiem. Wszystko zawsze robił uczciwie dlatego z tego co słyszę moja wieś będzie na niego głosowała! Powodzenia Andrzej, masz mój głos i mojej rodziny.

  P.S Cała Wieś nasza za Tobą Andrzej !!! bo znają dobrze Pana Witolda – obiecał coś dawno i do tej pory cisza ! Aż nadeszły wybory to wiedział gdzie iść …

  • Zbyszek z mieszkańcami wsi , z tą uczciwością to Was poniosło , widocznie słabo się zna Pan, z Panem A,J, zna ………….życzę powodzenia w tej znajomości:(

 17. Żaden burmistrz nie zrobił i nie zrobi tyle dobrego dla gminy stryków co Jankowski. Wy myslicie, ze inwestorzy to się znajduja sami, plan zagospodarowania robi sie sam, tereny pod inwestycje znajdują się same. Weźcie się zastanówcie. Na to wszystko potrzeba mądrej głowy i czasu. Gdyby nie Jankowski wielkie G byście mieli a nie 80 000 000 budżet.

 18. Sprawdźcie dlaczego nie ruszyła budowa DK. Dokumentacja jest przygotowywana od 2014 r i ruszyłaby budowa gdyby nie szaleństwa Kosmowskiego i jego wieczne donosy, do starostwa, do konserwatora zabytków do wszystkich świętych bo przecież u księdza też był namawiać na listę parafian, którzy są przeciwko. Zachowujecie się jak ślepi i głusi. Jankowski to dobry burmistrz i przypomnijcie jak go wychwalał i bronił Kosmos jeszcze 4 lata temu. Po czym nie udało mu się kupić ziemi w przetargu, przegrał, to się obraził, zabrał swoje zabawki i najlepszą koleżankę i poszedł do innej piaskownicy się bawić.

 19. Ja z żoną damy szansę Andrzejowi Jankowskiemu

 20. Wnuczek czyta mi w Internecie wszystko, widziałam jak gmina pomyliła się z flagą to robił show w Internecie pan Kosmowski i to jest kandydat na burmistrza ? Powinien iść do Gminy i sam poprawić ! A nie wielki mi alvaro w Internecie

 21. STOP KOSMOWSKIEMU ! Umie tylko na wszystkich donosić i robić wszędzie problemy np. ze Starostwem ! Niech popracuje trochę w Strykowie jako radny , ma czas. Nic nie zrobił nigdy dla Strykowa i nie zrobi ! Podobnie jak jego koleżanka. ??? Nie pozdrawiam.

 22. Czepiacie się P. Motylinskiej a to ze P. Skarbnik też tak zrobiła o to wcześniej nikt nie wspomniał. A ilu ludzi pracuje na emeryturze moze Wasi rodzice, dziadkowie albo ktos z rodziny i co wtedy jest dobrze?

 23. Antoni Ja się gminą i miastem interesuję od dawna nie od miesiąca czy dwóch. Czytam protokoły sesji, komisji, prasę, z ludźmi rozmawiam. Uczestniczę z wnuczkami i dziećmi na imprezach gminnych.

 24. Do Krystyna Z. Pyta się Pani co zrobi Pan Sitek. Pan Sitek nie rządził gminą, nie był radnym i nie musiał robić nic.
  A największym jego osiągnięciem i sukcesem jest to, że wygrał z Panem Walczakiem.
  Ma pani ogromną wiedzę jak na zwykłego mieszkańca, a może następna osoba powiązana z Jankowskim.

 25. Wydawało się że Jankowski jest osobą wierzącą ale chyba to pozór . Wieszanie banerów na ogrodzeniach parafii (obojętnie której ) jest niesmaczne. Widać, ze P. Jankowski pomimo tego , że jest osobą wierzącą nie wie po co chodzi się do tego przybytku. Świadczy to o jego inteligencji, prostocie i braku ogłady. Tak nie zachowuje się poważny człowiek. W Strykowie jest wiele komentarzy w tym temacie i wielu osobom się to nie podoba. Było wielu radnych z tej parafii i jakoś nikt nie wieszał swoich banerów. W Strykowie jest wiele płotów a jak nie miał miejsca mógł się powiesić na barierkach mostu.

  • Wydaje mi się, że zarzut źle zaadresowany – powinien się raczej tyczyć osoby, która w geście poparcia miejsce dla takowego plakatu udostepniła (zakładam, że jako poważni ludzie ani Pan Kosmowski, ani Jankowski nie wieszają swoich plakatów ciemną nocą “na partyzanta”). Kwestionowanie czyjejś wiary jest swoja drogą bardzo słabe i świadczy właśnie o tej cytowanej wyżej prostocie i braku ogłady. A może mierzymy swoją miarką 😉 ?

 26. Piknik na Ciołku ewidentnie kampania wyborcza!!! Młodzi gniewni Strykowianie sie teraz znaleźli. Zbawiciele Strykowa od lat nieistniejące społeczeństwo.

 27. Półkolonie byly organizowane z pieniędzy gminy dzieci były tam bezpłatnie jedynie.obiady rodzice pokrywali i pasowało społeczeństwu wtedy. Dzieci zostawiali i gitara zadowoleni. Na imprezie robionej przez DK też sie za darmo dzieci bawiły i przeciwnicy uradowani byli . A teraz tylek wypinaja. A osiedle centrum co robiło przez 4 lata dla dzieci ?

 28. Panie Igorze pisze Pan ze sie nic nie dzieje jak w były organizowane pikniki i różnego rodzaju imprezy integracyjne to zwolennicy Pana Kosmowskiego marudzili ze za dużo tego jest. Miedzy innymi ludzie, ktorzy to organizowali do rady sie nie dostali . Co zrobił Pan Sitek ? Mieszkanie wysępił od gminy a teraz jest przeciwnikiem wielkim

 29. Wiele obiecanych inwestycji jest nie zrealizowanych. Od 10 lat chodzi i obiecuje co nie narobi i ciśnie się tylko ” chyba g.. Jankowski jest niesłowny , zarozumiały, wyciąga klapy tylko po odznaczenie i lansuje się tylko w telewizji. I to jest całe działanie obecnego Burmistrza. Pomysł z DK przy 14 nie trafiony, park stoi w wodzie, nic nie dzieje się dla dzieci, latem dom kultury śpi mają urlopy. Żeby Stryków z takim zasobem jak zalew nie organizował latem dla dzieci mieszkańców częstych imprez to żenada. Jankowski jest zmęczony swoją obecną rolą, jest bezpłciowy i wypalony. Czas na zmiany.

 30. cd.
  To że gmina ma ogromny budżet nie jest zasługą burmistrza Jankowskiego, tylko położenia Strykowa przy krzyżówce autostrad, inwestorzy sami dopominają się o grunty przemysłowe i lokują tu swoje interesy. To nie od burmistrza zależy czy te grunty będą tylko od rady. Burmistrz to może zabiega o przekwalifikowanie swoich. Czytałam gdzieś w programie wyborczym Jankowskiego , że zastanawia skąd jego kontrkandydaci znajdą pieniądze na obiecane inwestycje. A no stąd skąd Jankowski wieźmie pieniądze. Nie potrafię powiedzieć nic dobrego na temat pracy Jankowskiego.

  • G PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdyby nie Jankowski byście mieli budżet jak każda inna gmina. Jedno pytanie, czemu inne gminy, w okolicy, mające świetnie połączenie i dojazd do autostrad nie maja takiego budżetu i takich inwestorów na swoich terenach? Trochę pomyśleć trzeba zanim się usta otworzy o braku zasług lub zasługach.

 31. Szanowna Pani Edyto pracownico Urzędu Strykowskiego nie kłam i nie oczerniaj ludzi, nie pluj jadem. Nie masz powodu oceniać człowieka który nie rządził i ma czystą kartę. Oceniacie go po tym, że jest stanu wolnego, jego prawo. Żeby być porządnym człowiekiem i być wrażliwym na problemy innych ludzi nie trzeba być żonatym i mieć dzieci. Bo ci żonaci mają wiele za uszami Panie Jurku i z wielu przykładu bym nie brała.
  Oceniać i podsumować to można rządy tego co rządził i nie wyrządził nic.

 32. ciąg dalszy osiągnięć p. Jankowskiego
  – droga Sosnowiec-Pieńki – Ługi robiona przez kilkanaście lat o szerokości ok. 3m częściowo bez asfaltu, gdzie nie mogą minąć 2 samochody służąca jako dojazd do Strykowa mieszkańcom wsi Ługi i Dobieszków oraz obwodnica drogi krajowej nr 14
  – zadłużenie miasta i gminy na poziomie 24 mln zł które ma być spłacone dopiero ok. 2029 roku
  To wszystko na miarę miasta z dochodem dochodzącym ok. 76 mln zł. Żenada
  Do osób które piszę tylko Andrzej Jankowski – pozdrawiam rodzinę i osoby siedzące na przysłowiowym garnku p. Jankowskiego

 33. Poniżej kilka osiągnięć p. Jankowskiego
  – centrum Strykowa z placem koło zalewu z popękaną betonową nawierzchnią i 2 budkami z kebabem
  – przedszkole do którego przyjmowane jest ok. 25 dzieci i drugie tyle odrzucane ze względu na brak miejsca
  – budowa kompleksu szkolnego w miejscu motokrosu, gdzie już droga krajowa nr 14 jest codziennie zakorkowana
  – brak obwodnicy Strykowa w stronę Łodzi gdzie cały ruch na tirów jedzie przez centrum

 34. Dlaczego miasto si enie rozbudowuje,nie powstają nowe osiedla bloków ,wogóle nie myśli się o szkole ,dzieciach ,basenach,klubach sportowych ,tylko DOM KULTURY rzeby stare pryki miały gdzie DEBATOWAĆ ,gdzie i tak nic to dobrego dla miast nie wnosi .Powyrzucać starą kadrę jak i w urzędzie tak i radnych .Obstaewić młodymi ludzmi ,dośc chyba tych emerytów !!!!!!

 35. Ludzie czas na zmiany!!!!!!
  ŻYJEMY W STRYKOWIE JAK W POPRZEDNIM WIEKU ,TYLKO KORKI WIĘKSZE!!!!

 36. Proszę przejśc się wieczorem ,bądż w niedziele po południu co można w mieście Stryków robić ??
  Żenada !!!!!
  Młodzież snuje się po parkach nie ma co z sobą zrobić ,Czy Pan Jankowski o tym zapomniał??
  Mam nadzxieje że Pan Kosmowski weżmie to pod uwagę i pomyśli o młodych ludziach.
  I obwodnica Strykowa sie prosi ,bo korki utrudniają życie i niszczą drogi.I proszę pomyśleć o młodej kadrze ,a nie emerytki na stołkach !!

 37. Panu Jankowskiemu już dość ! Chyba wystarczy Pana kariery .Nie dba o miasto ,tylko kwiatki sadzi i drogi na wsi robi ,a warszawska się rozlatuje,korki jak były tak są !!!! Dobry gospodaż ??
  Nie zagłusuję na niego!!!!!

 38. Ludzie głosujcie na młodych ,!!!

 39. Ludzie !111
  Gmina podobno bogata ,nie mamy podstawowych rzeczy na pływalnie musimy jezdzić do innego miasta .Ludzie gdzie my żyjemy że nie inwestuje si ww takie rzeczy ,szkoły ,baseny ,gdzie dzieci mają spędzać czas ?? uczyć pływac to nie ładska dzieci na lekcjach w-f .Tak jest jak gmina rządzi starszy człowiek ,Dość władzy Jankowskiego ,dać władzeę Kosmowskiemu .Niech pomyśli o młodych ludziach ,wyrzuci starych emerytów z urzędu ,a obsadzi młodych ,Dlaczego pracuje Pani Motylińska emerytka ,czy nie ma młodych mądrych ludzi?? Zamiast budować sobie sale do obrad zbudujcie szkołę!!

 40. Każdy inny, wszyscy równi!!!
  Stowarzyszenie “Fabryka Równości” popiera Witolda Kosmowskiego
  w walce o fotel Burmistrza Strykowa. Równe prawa dla osób LGBT!

 41. W szkole nr 1 w Strykowie nie ma sali gimnastycznej!!! świetlicy!!! 1 toaleta na piętrze!!! żenada, że do tej pory nic z tym nie zrobiono, który mamy wiek?? poza tym dzieci trenujące piłkę nożną w okresie jesień – zima jeżdżą na treningi do Bratoszewic bo w Strykowie nie ma warunków!!! WSTYD!! ludzie obudźcie się!! czas na zmiany..

 42. Arturze tu są dwa małe problemy z tą nieruchomością jeden z nich to właściciel części w stanie rozkładu czyli pan Klimczak nie chce sprzedać swojej połowy tylko jeszcze jak ten sęp chciałby zawłaszczyć siłą część tą drugą i chciał by sobie wybudować bóg wie co i teraz drugi problem jest taki że prawo zabrania budowania budynków w pobliżu skrzyżowania

 43. Pan Witek niech założy najpierw rodzinę, wychowa dzieci, zmierzy się z problemami dnia codziennego a dopiero potem niech startuje na burmistrza. Wtedy będę go popierał.

  • Jureczku czy ty masz rodzinę ,dzieci a może jesteś kapłanem , dlaczego w tobie tyle zła , może ci ktoś kiedyś krzywdę zrobił..

 44. A wykupic za dobre pieniądze tą rudere ot tei pani i iei sąsiada na rogu kościuszki i warszawskiei odwodnić teren w strone rzeki.I tam postawic dom kultury i zlokalizowac parking.To by była piekna wizytówka miasta.No i co wy nato mieszkańcy strykowa.Hyba to trafny pomysł.Nieh radni pomyślą nad tym.

 45. Strykowianka :)

  Tak na marginesie – stan finansowy Gminy (i wielu mieszkańców, którzy bardzo wymiernie odczuli napływ kolejnych inwestorów) to nie tylko efekt korzystnego położenia, ale bardzo istotne okazały się również lata ciężkiej pracy obecnie urzędującej “starej” ekipy, jakoś poprzednicy nie potrafili wykorzystać tego potencjału…Tak na marginesie dla mnie osoba, która w każdych kolejnych wyborach startuje z innego klucza partyjnego jest mało wiarygodna… (tak wiem, tylko krowa nie zmienia zdania), jednak w tym przypadku mam podstawy przypuszczać, że chodzi jedynie o władzę…

 46. Strykowianka :)

  Trochę śmieszą powtarzane na mieście rewelacje rozpuszczane już nawet nie pocztą pantoflową, a oficjalnie na łamach Państwa gazety odnośnie rzekomych kredytów zaciągniętych przez Gminę Stryków i inne brednie, na które po prostu szkoda czasu (Panie Witku trochę przyzwoitości, skoro ma Pan tak silny program, to po co te brzydkie podchody….w sumie to dobrze, że pokazuje Pan swoje prawdziwe oblicze, przynajmniej wiemy czego się spodziewać i pomógł mi pan podjąć decyzję).

 47. JEST TYLKO JEDNO WYJŚCIE ZABRAĆ ZE 7 WSI I POWIĘKSZYĆ OPSZARY MIEJSKIE

 48. Ludzie myślą, że jak w Strykowie się mało dzieje to wina burmistrza. Niestety gmina jest wiejsko-miejska z przewagą radnych ze wsi, więc nie ma cudów, żeby w Stryków wszystkie środki pchać. Młodzi gniewni ze Strykowa tego pojąć nie mogą a Wito wykorzystuje tą ułomność.

 49. Mieszkańcy proszę Was o dokładne przemyślenie swoich decyzji ? Ludzi którzy działali na rzecz naszej gminy odrzuciliscie w wyborach i do rady w Strykowie i do powiatu, ludzi którzy się poświęcali, robili coś dla Was i Waszych rodzin. Nie wstyd Wam?! Najwięcej mają do powiedzenia Ci co nic nie robią zazdroszczą, że ktoś ma pomysły, jest ambitniejszy niz inni. Liczę na to, że Ci ludzie będą dalej działać. Nie dajecie sobie zamydlic oczu. P. Kosmowski niech się przez te 5 lat uczy jak mieć podejście do ludzi. I w następnej kadencji startuje.
  Nie ma lepszego od Burmistrza Jankowskiego!!!

 50. Ludzie czy Wy myślicie że p. Witek Wam cos da ??? Zrobi sobie prywatny urząd. Swoich ludzi powciaga i będzie jego klika. PIS się dobrał do Kleszczowa i jest źle . Kosmowski chce rewolucje w Strykowie zrobić. Co robił do tej pory ? ! Ludzi nie szanuje samo to, że rodziny nie ma! Widzi czubek własnego nosa.

 51. Tyle co Stryków ma kasy wg innych gmin to bardzo mało robi.

 52. Dośc władzy starym prykom!! Dopuścic młodych .

  • Wgminie tyle magazynów,tylu ludzi pracuje ,nie można wybudować kompleksu basenowego ,są w pracy karty multi spotr .Ludzie jeżdżą z dziećmi do iinych miast ,bo tu wieję pustką !!!
   Dlaczego nie można pieniedzy zostaewiać w Strykowie,w takim kompleksie miało by prace kiladziesiąt osób ,czy gminę na to nie stać .Powyrzucać emerytów z pracy !!! Młodych ludzi zatrudnić !!

 53. Andrzej Jankowski najlepszym kandydatem na … sołtysa!

 54. Kto ma odejść na emeryturę??? Przecież jeszcze nie osiągnął wieku emerytalnego!! Ludzie obudźcie się dał Wam tyle co nikt nie obieca. Poziom edukacyjnej infrastruktury wysoki plany kolejne są projekty w realizacji OSP doposażone dba o drogi, ma poukładane pod kopułą. Zamienicie na lepsze??? co obłudę i pomówienia???

  • no właśnie Renia, brak słów na krótkowzroczność ludzi, którym Kosmowski obiecał, ze posprzedaje ziemię na Rokitnicy za MILIONY! że zatrudni nowych w Urzędzie, czyli wyp…. starych, że ON TO DA NAM DOBRE RZĄDY ! No sorry ale nie stawiam na niego funta kłaków :/

   • Wnikliwy obserwator

    Zwracam uwagę że Rokietnica należy do okręgu wyborczego nr 10 gdzie zdecydowanie wygrał p Andrzej Jankowski zdobywając głosów więcej niż jego konkurenci razem wiec kto ktomu co obiecał ?

   • A jak myślisz, dlaczego do dnia dzisiejszego nie rozpoczęto robót związanych z budową domu kultury ? Spytaj Kosmowskiego ile listów “uprzejmie donoszę” wysłał do różnych instytucji, by przeciągnąć czas robót. Przecież o to jemu chodziło, by na dzień wyborów nic się nie zadziało w temacie DK. To podły i zły człowiek. Cokolwiek ktoś chce zrobić dobrego, to staje okoniem używając do tego chwytów poniżej pasa. Opamiętajcie się i przejrzyjcie na oczy. Błąd burmistrza i rady jest taki, ze nie informują społeczeństwa o tym, że Kosmowski odp……dala!

   • Wnikliwy obserwator

    to ciekawe skąd wiesz ( pozwolę sobie przejść na Ty wszak sama chwilę wcześniej to uczyniłaś) o listach jak to piszesz ” uprzejmie donoszę ” .
    Z tego co kojarzę to chwilowo inwestycje blokuje Probosz Parafii Kościoła Rzymskokatolickiego.

   • Wnikliwy obserwator

    to chyba także powód dla którego Burmistrz Strykowa p A. Jankowski nie odważył się zawiesić baneru w pobliżu w/w parafii a tylko na ogrodzeniu Parafii Kościoła Mariawickiego. Swoją drogą kiedy to kościół miesza się w politykę może warto by zapytać proboszcza mariawickiego czy to było jawne poparcie ?

  • Niesulkowianka

   Owszem szkoły rozbudował zwłaszcza te na terenach wiejskich, ale jak to możliwe że nowe sale nie są przystosowane do przeprowadzania rozgrywek np w Niesulkowie działa TK Basket Strykow klub koszykarski a swoje mecze w ramach rozgrywek musi przeprowadzać na sali w Popowie lub Dąbrowce Dużej i co to jest racjonalne ?

   • Masz rację.Mieszkańców z około Niesułkowa chcących skorzystać z sali też zniechecili a to że najpierw stowarzyszenia a to straż gra w piłkę
    Najlepiej żeby sobie gdzie indziej czas spędzali.Całe szczęście że dzieci mogą tam na wf ćwiczyć.

 55. Ja pier…. ludzie wy macie nasrane! Witek? on się nadaje do destrukcji wszystkiego wokół a nie konstrukcji czegokolwiek! Naprawdę macie tak małe móżdżki by tego nie widzieć?

  • Może jakieś konkretne argumenty na destrukcyjną działalność p Kosmowskiego

   • A jak myślisz, dlaczego do dnia dzisiejszego nie rozpoczęto robót związanych z budową domu kultury ? Spytaj Kosmowskiego ile listów “uprzejmie donoszę” wysłał do różnych instytucji, by przeciągnąć czas robót. Przecież o to jemu chodziło, by na dzień wyborów nic się nie zadziało w temacie DK. To podły i zły człowiek. Cokolwiek ktoś chce zrobić dobrego, to staje okoniem używając do tego chwytów poniżej pasa. Opamiętajcie się i przejrzyjcie na oczy. Błąd burmistrza i rady jest taki, ze nie informują społeczeństwa o tym, że Kosmowski odp……dala!

   • Edyta wszytko wie tylko dlaczego nie pisze, ze ten nieszczęsny Dom Kultury sparaliżuje Stryków no i te parkingi podziemne co to za idiotyzmy , dom kultury stary Średniowiecze szkola 1 Sredniowiecze ,,,,,,,,,,,,,,,
    a te pomysły Urzędu na lepszy Stryków wole chyba bombę w Hiroshimie ,

 56. Tylko Pan.Kosmowski

 57. CZAS MŁODYM ODDAĆ STERY A NIE PRAWIE EMERYCI

 58. JANKOWSKI WIĘCEJ DLA WSI ZROBIŁ JAK DLA MIASTA

 59. MASZ RACJE OLIWIA

 60. Tylko Witek !!!

 61. BO ROBI WIĘCEJ W GMINIE JAK W MIEŚCIE TO JEST NIE WPORZĄDKU ŻE ROBI WE WSI

 62. Andrzej Jankowski jest najlepszym kandydatem na burmistrza !!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.